Petrol
95.47
-1.22%
Euro
18.4037
0.58%
Dolar
17.9621
0.07%
Altın
1.035
0.42%
Borsa
2805
0.00%
Bitcoin
428.576
-0.91%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Kolunda ödem oluşan milli judocu yoğun bakıma alındı

  Milli judocu Burcu Hantuk, kolunda başlayan ödemin yayılarak durumunun ağırlaşması üzerine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.
  • 24.02.2015 - 14:28
  Kolunda ödem oluşan milli judocu yoğun bakıma alındı

  Kolunda ödem oluşan milli judocu yoğun bakıma alındı #1

  Sporcunun babası İbrahim Hantuk, kızlarının daha 8 gün öncesine kadar sağlıklı olduğunu söyledi. Kızının 19 Şubat Perşembe günü antrenmandan geldikten sonra kolunun ağrıdığını söylediğini anlatan Hantuk, "Antrenmanlara devam edeyim güzel çalışıyoruz' dedi ve cuma günü yine antrenmana gitti. Antrenman sırasında kolu şişince bırakmış antrenmanı. Hocaları da 'ufak bir ödem var' diyerek buz tedavisi uygulamışlar. Eve geldiğinde sürekli kolunun ağrıdığını söyledi. Daha sonra baktığımda ateşi vardı ben de acile götürdüm" ifadesini kullandı.

  ÖDEMLİ KOLU ALÇIYA ALDILAR

  Acilde röntgen çektirdiklerini söyleyen Hantuk, "Kırık çıkık yok' denildi, bir iğne yaptılar ve alçıya aldılar kolunu. Bu zehir etkisi yaratıyormuş, biz bilmiyorduk. Ertesi gün hocası telefonda 'ödem alçıya alınmaz alçıyı çıkarın' dedi, biz de çıkardık. Alçıdan çıkardıktan sonra kolda morarma başladı" dedi.

  KAN ZEHİRLENMESİ OLDU

  Bunun üzerine kızını pazar günü ağrısı çok olunca yine acile götürdüğünü dile getiren Hantuk, şöyle konuştu: "Orada uzman doktor olup olmadığını sorduk. Sonra uzman doktor geldi ve yeniden röntgen çektirdik ve iğne yapıldı. Uzman doktor bize 'kas yırtılması ya da gizli kırık veya çatlak olabilir' dedi. Sonra 'pazartesi ortopedi bölümüne gideriz' diye eve döndük. Ortopediye çıkınca acil yatış yaptırdılar. Çarşamba sabahı ameliyat oldu, kolu parçaladılar. Ödem büyümüş ve kan zehirlenmesi olmuş. 'Damarları ve kasları kurtaralım' diye kolun her yeri kesildi, iltihapları attırıldı ve bizi hemen acilen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk ettiler."

  Kolunda ödem oluşan milli judocu yoğun bakıma alındı #2

  SOLUNUM CİHAZINA BAĞLANDI

  Şu anda kızının solunum cihazını bağlı olduğunu anlatan Hantuk, "Yaşama umudu yüzde 1 deniliyor. Antibiyotiklere cevap vermediği söyleniyor. Gençlik ve Spor Bakanımız başta olmak üzere müsteşarlarımız, valimiz, spor il müdür müdürümüz dahil herkes seferber oldu. Şu an ameliyattan çıktı ve biz iyi bir haber bekliyoruz. Umudumuzu kesmedik ve bir mucize bekliyoruz. Biz acile ilk gittiğimizde orada bir uzman hekim olsaydı belki de böyle olmayacaktı" diye konuştu.

  TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLMUŞTU

  Anne Adalet Turhan ise kızının çok başarılı bir sporcu olduğunu söyleyerek, "Daha 2 hafta önce Tekirdağ'da Ümitler Türkiye Şampiyonasında Türkiye birincisi olmuştu. Bir dahaki ay da Avrupa şampiyonasına gidecekti ve ona hazırlanıyordu. Hırs yapmıştı birinci olduğu için. Geleceğini düşünüyordu. Başarabileceğini düşünüyordu ve umutluydu. Şu an maalesef umutsuz bir şekilde yatıyor" dedi.

  Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği yetkilileri, konuyla ilgili henüz kendilerine herhangi bir şikayet ya da başvuru olmadığını belirterek, bu konuda önümüzdeki günlerde inceleme yapılacağını, daha net bir tablo ortaya konulabileceğini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir