Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.389
-0.66%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Konya'da modifiyeli araç sahipleri eylem yaptı

  Konya'da modifiyeli araç sahibi 100 kişi, haftasonu etkinlikleri için kendilerine yer temin etmeyen yetkilileri "Modifiye açılımı istiyoruz" eylemi ile protesto etti.
  • 09.07.2014 - 08:28
  Konya'da modifiyeli araç sahipleri eylem yaptı

  modifiye

  Sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşerek saat 22.00'de Konya-Beyşehir karayolu Akyokuş mevkiinde toplanan yaklaşan 100 araç sahibi, haftasonu etkinlikleri için kendilerine yer temin etmeyen yetkilileri 'Modifiye açılımı istiyoruz' eylemi ile protesto etti.

  ŞAHİNCİLER: BU ARAÇLAR BİZİM ÇOCUKLUK HAYALİMİZ

  Çoğunluğu 'Şahin' marka araçlardan oluşan otomobil sahipleri yol üzerinde toplanarak basın açıklaması yaptı. Topluluk adına açıklama yapan Bahadır Aslan, "Bu araçlar bizim çocukluk hayalimiz. Tek tutkumuz. Bizim yetkililerden isteğimiz haftasonları arkadaşlarla biraraya gelip toplanacağımız bir yer. Gerekirse orayı da belediye işletsin. Parasını da verelim. Biz temiz insanlarız. Toplum içinde farklı algılansak da bu bizim tutkumuz. Bu kadar insanı görmemezlikten gelmesinler. Nasıl diğer araçların toplanacağı yer varsa, bizim de olmalı." diye konuştu. Yaklaşık 100 otomobil basın açıklamasının ardından korna çalarak dağıldı.

  Konya da modifiyeli araç sahipleri eylem yaptı #2

  Konya da modifiyeli araç sahipleri eylem yaptı #3

  TRAFİKTEN MEN EDİLME TALİMATI VERİLMİŞTİ

  Diğer yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), son dönemde özellikle şehir içi trafik içinde çok sık görülen modifiye araçlarla ilgili yoğun şikayetler üzerine harekete geçerek, il emniyet müdürlüklerine özel bir yazı göndermişti. EGM'den gönderilen yazıda, bu araçların trafikten çekilmesi, para cezası yazılması ve araçlar üzerinde yoğun kontrol yapılması istenmiş, bu araçların trafikten men edilmesi talimatı verilmişti. 

  Konya da modifiyeli araç sahipleri eylem yaptı #4

  Modifiyeli araçlar trafikten men edilecek haberi Konya da modifiyeli araç sahipleri eylem yaptı #5  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir