Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
585.803
-1.56%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor

  Antalya'da Zeynel Yılmaz (28), Golden Retriever cinsi köpeği Gofi ve diğer sokak hayvanlarına bakmakta zorlanınca ilginç bir yönteme başvurdu.
  • DHA
  • 30.03.2019 - 15:09
  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor

  Hayvansever genç kadın, Gofi'nin önüne, 'Merhaba ben Gofi, beni sevmek 1 TL'dir. Sokaktaki arkadaşlarım için yardım edin lütfen. Teşekkürler' yazılı pankartla topladığı parayla hem köpeğinin hem de bölgedeki diğer sokak hayvanlarının mama masrafını çıkardı.

  KÖPEK BAKIM MASRAFI ARTTI, İLGİNÇ BİR ÇÖZÜM BULDU

  Antalya'da sıkma meyve suyu satan Zeynel Yılmaz, Golden Retriever cinsi köpeği 2 yaşındaki Gofi'yi beslemek için her ay 120 TL'ye bir paket mama alıyordu. Yılmaz, bu mama ile hem Gofi'yi, hem de sokakta yaşayan diğer kedi ve köpekleri besliyordu. Sokakta beslenen kedi ve köpeklerin sayısının zamanla artmasıyla bir aylık mama paketi 10 günde bitmeye başladı. Her ay 3 paket mama alması gereken Yılmaz, masrafların artması üzerine arayış içine girdi. Zeynel Yılmaz, masrafların karşılanması için ilginç bir adım attı. Gofi'yi her zaman beslediği, yaya trafiğinin yoğun olduğu Kazım Özalp Caddesi'nde mama kabının yanına bir kutu koydu.

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #1

  'MERHABA BEN GOFİ, BENİ SEVMEK 1 TL'DİR'

  Kutuya Türkçe ve İngilizce 'Merhaba ben Gofi, beni sevmek 1 TL'dir. Sokaktaki arkadaşlarım için yardım edin lütfen. Teşekkürler' yazılı döviz bırakan Yılmaz, hayvanseverlerden destek istedi. Yılmaz'ın geçen perşembe günü başlattığı uygulama ilgi gördü.

  İlk gün 1 aylık mama masrafını çıkaran Gofi, yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekti. Gofi ile özellikle çocuklar yakından ilgileniyor. Gofi'nin sevimli halleri bölgedeki esnafın da eğlence kaynağı oldu.

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #2

  HEM KÖPEĞİNİN, HEM DE DİĞER HAYVANLARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

  Gofi'nin artık hem kendisinin, hem de diğer sokak hayvanlarının masraflarını karşılayacak bir kahraman haline geldiğini belirten Zeynel Yılmaz, “Mama parasıyla baş edemeyince bu yola başvurduk. Artık Gofi arkadaşlarının da karnını rahatça doyuruyor. Akşamları Gofi'yle gidip diğer sokak hayvanlarına mama dağıtıyoruz. İlgiden de oldukça memnunuz. Bir akım başlatacağımızı düşünmüyordum" dedi.

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #3

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #4

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #5

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #6

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #7

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #8

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #9

  Köpeği Gofi ile birlikte diğer hayvanları besliyor #10

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir