Petrol
112.47
0.02%
Euro
17.4053
0.10%
Dolar
16.6317
-0.04%
Altın
971.15
-0.19%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.115
-1.53%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Kötü kokan ayakkabılarınızı dinlendirin

  İşte size ayakkabılarımızı koruma konusunda küçük ipuçları..
  • 11.03.2013 - 11:30
  Kötü kokan ayakkabılarınızı dinlendirin

  Kötü kokan ayakkabılarınızı dinlendirin #1

  Havadaki değişimler ayakkabılarımıza da yansıyor, ayakkabılarımızı bu değişimlerden nasıl koruyacağımızı bilmiyoruz. Kar, yağmur, çamur derken bakımsız görünen ayakkabıları korumak için King Paolo Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Turan farklı noktalara dikkat çekiyor ve ayakkabılarımızı koruma konusunda küçük ipuçları veriyor:

  ISITICILARIN YANINA KOYMAYIN

  Özellikle kurutma yöntemlerinin yanlış olduğuna dikkat çeken Hüseyin Turan; "Ayakkabılar kesinlikle ısıtıcılar etrafına koyulmamalı. Üzeri çamurdan kirlenmiş ayakkabıları da sert hareketlerle silmek çok yanlış. Yumuşak ve rahat hareketlerle temizlenmesi gerekiyor. Bunun yanında sadece nemli bir bez ile silinmeli."

  AYAKKABILARINIZI DİNLENDİRİN

  Ayakkabıların ömrünü uzatmak için her boyadan önce temizlenmesi gerektiğini vurgulayan Turan, ayakkabıların en fazla iki gün üst üste giyilebileceğini söylüyor ve her gün aynı ayakkabıyı giymeyi önermiyor. "Ayakkabılar dinlendirilmediği takdirde kötü kokular oluşuyor"

  UYGUN KALIPLARDA MUHAFAZA EDİN

  Her ayakkabının bakımının ayrı olduğunu belirten Hüseyin Turan, süet ayakkabıların süet silgisiyle ve süet fırçasıyla temizlenmesi gerektiğini, deri ayakkabıların da kendi renginde veya naturel bir cila ile cilalanmasını öneriyor. Mevsime göre dolaplarımızda yerini alan ayakkabıları muhafaza etmek de en büyük sorunlardan biri. Turan bu konuya da şöyle bir öneri getiriyor; "Ayakkabılarınızı muhaafaza ederken, ayakkabıya uygun kalıpla saklanması gerekiyor. Ayakkabı kalıbı ayakkabınının formunu korur, kırışıklıkları düzeltir ve taban yapısını rahatlatır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir