Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
295.908
2.71%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Küçük Karaosmanoğlu Hanı'na 8 milyonluk yatırım

  İzmir'de yıllarca atıl durumda kalan ve çöplüğe dönüşen Küçük Karaosmanoğlu Hanı restore ediliyor.
  • 27.03.2014 - 12:45
  Küçük Karaosmanoğlu Hanı'na 8 milyonluk yatırım

  Küçük Karaosmanoğlu Hanı na 8 milyonluk yatırım #1

  1700’lü yıllarda yapılan, geçmişte İpek Yolu ticaretinin önemli hanlarından biri olan Küçük Karaosmanoğlu Han, tarihi dokusuna uygun kalınarak yeniden projelendirildi.

  PROJE HAZİRAN AYINDA TAMAMLANACAK

  İçinde 18 odalı butik bir otel de bulunacak olan handa, turizme yönelik ürünlerin satılacağı 21 dükkan, Osmanlı yemekleri ve tatlılarının konuklara sunulacağı kafe tarzı restoran ve çikolata evinin bulunacağı belirtildi. Projenin haziran ayında tamamlanıp, hanın hizmete girmesinin beklendiği kaydedildi.

  Küçük Karaosmanoğlu Hanı na 8 milyonluk yatırım #2

  8 MİLYON LİRALIK YATIRIM

  Projeyi gerçekleştiren, aynı zamanda inşaat ve turizm şirketi sahibi Halim Kahraman, 8 milyon lira yatırımla atıl durumda olan, bir çöplüğe dönüşen Küçük Karaosmanoğlu Hanı’nı yeniden hayata döndürdüklerini belirtti.

  "EGE'NİN ÜNLÜ DOĞALTAŞLARINI KULLANACAĞIZ"

  Kahraman, yaptığı açıklamada,  "Han, binlerce yıllık geçmişe sahip tarihi Agora ve Kemeraltı Çarşısı’nın önemli asklarından biri olan Havra Sokağı üzerinde bulunuyor. Her gün yüzlerce turistin ziyarete geldiği tarihi çarşıda, özellikle Agora’yı gezmeye gelen turistlerin konaklayıp soluklanacağı, alışveriş yapabilecekleri önemli bir mekan oluşturuyoruz. Ege’nin ünlü doğaltaşlarını kullandığımız çalışmada, 24 saat led aydınlatma sistemi ile geceleri de karanlık olan bölgeyi aydınlatacak bir proje bu. Konsept içinde yer alacak işletlemeleri şeçerken özen gösteriyoruz. Konusunda turizmle uğraşan, farkı firmaları tercih ediyoruz. Hem turizme hem de bu kentte yaşayanlara 5 yıldızlı hizmet vereceğiz. Gelen turist hanımızda kaldığında, bu kentin tarihini soluyacak" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir