Petrol
111.29
2.07%
Euro
17.4812
-0.26%
Dolar
16.7646
0.40%
Altın
974.73
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
327.318
2.56%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar

  Erzurum'da soğuk ve kar nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken kuşlara, duyarlı vatandaşlar tarafından yem bırakıldı.
  • DHA
  • 18.01.2016 - 11:39
  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar

  Erzurum'da etkili olan yoğun kar yağışı ve yaşanan Sibirya soğuklarının ardından Yaban Hayatı Koruma Sahasına hafta sonları gezi düzenlediler.

  Aralarında doktor, avukat, öğretmen ve esnafın bulunduğu doğa sevenler, yanlarında götürdüğü 50 kilo yem ile ekmekleri doğaya bıraktılar. Yaban hayatın devamlılığı için Yaban Hayatını Koruma Sahasına ağaç dipleri ve taş oyuklarına özenle yem bıraktıklarına dikkati çeken Dr. İbrahim Ekinci, şunları söyledi:

  "BAYAT EKMEKLERİ TOPLADIK, 50 KİLO YEM ALDIK"

  "Evlerimizdeki bayat ekmekleri topladık. Bunun yanı sıra arkadaşlarımızın katkısıyla 50 kilo kadar yem aldık. Kar yağışıyla birlikte doğada aç kalan keklik ve diğer kuşlar için yem bıraktık. Bu faaliyet bizleri inanılmaz mutlu etti. Oltu’daki tüm hemşehrilerimizi bu anlamlı faaliyetimize ortak olmaya ve destek vermeye davet ediyoruz."

  TEMA Vakfı Oltu temsilcisi Avukat Muharrem Kalyon ise tarım alanlarının eskisi kadar yaban hayata katkı sağlayamadığını bildirdi. Halkı duyarlı olmaya davet eden Kalyon, "Ağır kış koşullarının yaşandığı bugünlerde vatandaşlarımız evlerindeki yemek artıkları ve bayat ekmekleri çöpe atmasınlar. Poşetlere koydukları yemek artıklarının içerisinde peçete ve kürdan olmamasına dikkat etsinler. Bu konuda bizimle irtibata da geçebilirler. Maalesef tarım alanları yeterince işlenmiyor. Bu da yabani hayatı zor durumda bırakıyor. Onun için karlı günlerde yaban hayata sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar #1


  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar #2

  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar #3

  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar #4

  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar #5

  Kuşlar için doğaya yem bıraktılar #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir