Euro
10.1295
0.89%
Dolar
8.5378
0.75%
Altın
497.49
0.71%
Borsa
1.412
-0.1%
Bitcoin
329.461
3.79%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Maltepe'de hırsızlar tünel kazarak kuyumcu soydu

  Maltepe'nin Gülsuyu Mahallesi'nde bulunan bir kuyumcuyu soyan hırsızların, tünel kazarak kuyumcuyu soyduğu öğrenilince akıllara Hollywood filmleri sahneleri geldi.
  • 14.03.2014 - 15:13
  Maltepe'de hırsızlar tünel kazarak kuyumcu soydu

  Maltepe de hırsızlar tünel kazarak kuyumcu soydu #1

  Hırsızlık önceki gece Maltepe Gülsuyu Mahallesi Üsküdar caddesi üzerinde buluna Yiğitler kuyumculukta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, kuyumcunun arkasında bulunan bahçeden tünel kazarak kuyumcuya girdiler.

  Maltepe de hırsızlar tünel kazarak kuyumcu soydu #2

  1,8 MİLYON LİA DEĞERİNDE ALTIN ÇALDILAR

  Hırsızlar önce kamera ve alarm sistemini etkisiz hale getirdiler. Daha sonra yanlarındaki getirdikleri matkap ve oksijen tüpleriyle kasayı açarak 1.8 milyon lira değerinde altını alıp girdikleri yaklaşık 3-4 metre uzunluğundaki tünelden çıkarak kaçtılar. Sabah saatlerinde işyerini açmak için gelen Nurettin Yiğit ve kardeşi Muhsin Yiğit, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

  "BEN DEVLETİME GÜVENİYORUM KISA SÜREDE BULUNSUNLAR"

  İşyeri sahipleri daha sonra durumu polis ekiplerine haber verdi .Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları geniş çaplı araştırma sonrası hırsız ya da hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. İşyeri sahibi Muhsin Yiğit, “Gece saatlerinde arkadan iki duvar delip içeri girmişler. Kamera ve alarm sistemleri etkisiz hale getirmişler. Ben devletime güveniyorum ve ben malımın kısa zaman da bulunup iade edilmesini istiyorum" dedi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ettiği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir