MasterChef menüsünden: Malatyalıların meşhur yemeği incik haşlama tarifi..
ensonhaber.com

MasterChef yarışmasında 16 kişilik ana kadro belli oldu ve takım oyunları başladı.

Bu akşam ekrana gelen yeni bölümde kırmızı ve mavi takım yarışmacıları eleme adayı olmamak için kıran kırana mücadele etti.

Yarışmacılar esnaf lokantasında servis edilen yemekleri yapmaya çalışırken, incik haşlama tarifi araştırılmaya başlandı.

Seyirciler, "İncik haşlama nasıl yapılır?" sorusunu gündeme getirdi. Peki, İncik haşlama nasıl yapılır?

İNCİK HAŞLAMA NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

Kuzu incik (kişi sayısı kadar) Üzerini geçecek kadar su (eti haşlamak için) 1-2 havuç 3 adet orta boy patates 3-4 diş sarımsak Yarım limon suyu 1 yemek kaşığı un 1 su bardağı su (unu çözdürmek için) Tuz,  karabiber

İNCİK HAŞLAMA YAPILIŞI

Kuzu inciklerin üzerini 2-3 parmak geçecek kadar su koyup, kaynatılır. Kuzu incikleri 1 – 1, 5 saat kadar haşladıktan sonra halka halka doğranan havucu ve iri kuşbaşı doğranan patatesleri ekleyin. 10-15 dakika daha haşladıktan sonra bütün diş halde soyduğunuz sarımsak ve yarım limon suyunu ekleyip, kaynatmaya devam edin. Tuzu ve bir tutam kadar karabiberi ekleyip, patateslerin pişip pişmediğini kontrol edin. 1 kaşık unu, bir su bardağı su ile topak kalmayacak şekilde karıştırın. Patatesler piştikten sonra suyla çırpılan unu ekleyip, beş dakika daha kaynatıp ocaktan yemeğinizi alın.

MasterChef menüsünden: Malatyalıların meşhur yemeği incik haşlama tarifi..