Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.850
1.61%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Mersin'de dağdan kopan kaya parçası eve girdi

  Mersin'de dağdan kopan bir kaya parçası, bir evin duvarını delerek oturma odasına girdi.
  • DHA
  • 15.01.2016 - 19:32
  Mersin'de dağdan kopan kaya parçası eve girdi

  mersin

  Erdemli ilçesine bağlı Kösbucağı Mahellesi Sazak mevkisinin zirvesinde bulunan kayalıklardan dev bir kaya parçası gece saatlerinde yüzlerce metre yuvarlanarak 50 yaşındaki Dursun Erden’e ait evin oturma odasına girdi.

  AİLE FACİADAN DÖNDÜ

  Kaya eve çarpmadan komşuları tarafından uyarılan 5 kişilik aile faciadan döndü. Büyük panik yaşadıklarını anlatan Dursun Erden, "Akşam yatarken bir ses duyduk. Araba uçtu diye dışarıya çıktık. O esnada komşular yukarıdan kaya geliyor diye bağırdı. Eşim ve çocukları yatak odasından kaldırdım, biz dışarıya çıktık, kaya o esnada içeriye girdi" dedi.

  Mersin'de dağdan kopan kaya parçası eve girdi

  "AĞIR MİSAFİR DEDİKLERİ İŞTE BU"

  Erden, "Ağır misafir dedikleri işte bu" diyerek şaşkınlığını ifade etti. Erden’in eşi Ümmü Erden’de olayı gözyaşları içinde anlatarak, "Gelinimiz bağırınca Ümmü abla taş geliyor deyince, yalın ayak dışarıya zor fırladık. Kıyamet koptu zannettim. Çocuklarım gitti diyerek bağırdığımı hatırlıyorum. Nasıl gittiğimi de bilmiyorum. Allah kimsenin başına vermesin" diye konuştu.

  Mersin de dağdan kopan kaya parçası eve girdi #2

  "AİLEYE GEREKLİ YARDIMLAR YAPILACAK"

  Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Mersin Vali Yardımcısı ve Erdemli Kaymakam Vekili Turgut Serimer ise, "Aileyi ziyaret ettik. İncelememizi bitirdikten sonra aileye gerekli yardımlar yapılacaktır. Kendilerine geçmiş olsun diliyorum. Düşme tehlikesi olan kayalarda erdemli Belediyesi ekipleri tarafından imha edilecek. Yakın bir tehlike varsa önlenecek" diye konuştu.

  Mersin de dağdan kopan kaya parçası eve girdi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir