Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.067
-2.11%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Meteorolojiden 27 ile kar uyarısı

  İşte kar yağışı beklenen o iller..
  • 17.03.2013 - 15:43
  Meteorolojiden 27 ile kar uyarısı

  Meteorolojiden 27 ile kar uyarısı #1

  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey, iç ve doğusunda aralıklarla görülenyağışların genellikle yağmur ve sağanak, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  Kar yağışı beklenen iller şöyle: Ağrı, Ankara, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Muş, Nevşehir, Niğde, Şırnak, Sivas, Van ve Yozgat...

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar, zamanla yağmur şeklinde olması bekleniyor.

  EGE: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar iç kesimlerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

  AKDENİZ: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar doğusu ile Göller yöresi aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli, akşam saatlerinde doğusunun yağışlı geçeceği geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların; kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmekte...

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir