Euro
11.0718
-0.59%
Dolar
9.5333
-0.53%
Altın
549.29
-1.37%
Borsa
1.509
1.09%
Bitcoin
594.760
-1.69%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Meteoroloji'den Marmara'ya kar uyarısı

  Meteoroloji'nin yaptığı tahminlere göre, kar yağışı sabah Trakya'da başlayacak, öğlen ise Marmara'yı etkisi altına alacak.
  • 12.01.2015 - 04:18
  Meteoroloji'den Marmara'ya kar uyarısı

  Meteoroloji den Marmara ya kar uyarısı #1

  Türkiye'de, özellikle batıdaki bölgelerin bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine girmesi bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yeni yağışlı sistemin yarın sabahtan itibaren batıdaki bölgeleri etkilemesi öngörülüyor.

  KAR YAĞIŞI TRAKYA'DA BAŞLAYACAK

  Kar yağışlarının, sabah Trakya'da, öğleden sonra Marmara'nın güneyi ile doğusunun yükseklerinde, akşamdan itibaren ise Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının 13 Ocak'ta yağışlı geçmesi tahmininde bulunuluyor.

  Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

  METEOROLOJİ'DEN 3 BÖLGE İÇİN DE FIRTINA UYARISI

  Öte yandan, Batı Akdeniz, Karadeniz ve Marmara'da fırtına bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklaya göre, Marmara ve Batı Karadeniz'de, bugün akşam saatlerinden itibaren, güneybatı (Lodos) yönünde, 6-8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına olacağı tahmin ediliyor.

  Rüzgarın yönünün, yarın, sabah saatlerinden itibaren kuzeye dönerek, fırtınanın etkisini devam ettirmesi ve gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir