Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.271
0.30%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

  Yapılan son değerlendirmelere göre; hava sıcaklıkları iç ve doğu kesimlerde artarken diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak ancak bir çok ilde sağanak yağış bekleniyor.
  • 28.05.2014 - 09:05
  Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

  Meteoroloji den sağanak yağış uyarısı #1

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Edirne, Kırklareli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Malatya, Gaziantep, Adıyaman ve Siirt çevreleri ile Ankara ve Tekirdağ’ın kuzey ilçeleri, Burdur’un doğu, Antalya’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Kars, Ağrı ve Iğdır ile Erzurum’un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIKLARINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Edirne, Kırklareli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Malatya, Gaziantep, Adıyaman ve Siirt çevreleri ile Ankara ve Tekirdağ’ın kuzey ilçeleri, Burdur’un doğu, Antalya’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  YAĞIŞLAR ÖĞLE SAATLERİNDE KUVVETLİ OLACAK

  Yağışların; öğle saatlerinde Kars, Ağrı ve Iğdır ile Erzurum’un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batı, Akdeniz kıyılarında güney ve batı, zamanla Karadeniz kıyıları ile Marmara’nın kuzeyinde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

  Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

  İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 26

  İzmir: Az bulutlu ve açık 31

  Adana: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

  Antalya: Az bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

  Samsun: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı23

  Trabzon: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

  Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 18

  Diyarbakır: Parçalı bulutlu 30


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir