Petrol
95.16
0.25%
Euro
18.3286
0.48%
Dolar
17.9594
0.26%
Altın
1.027
0.41%
Borsa
2777
0.00%
Bitcoin
428.028
3.49%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

  Meteoroloji yurdun büyük bir kesimine sağanak yağış uyarısında bulundu hava sıcaklığı ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.
  • 18.07.2014 - 09:44
  Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

  hava-durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri, Antalya’nın batısının iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNİ ÜZERİNDE SEYREDECEK

  Hava sıcaklığı batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin yer yer üzerinde seyredecek. Rüzgarın batı bölgelerde kuzey ve batı, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneyinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

  Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

  İstanbul: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 30

  İzmir: Parçalı ve az bulutlu 32

  Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33

  Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde batısının iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

  Samsun: Parçalı bulutlu 28

  Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 27

  Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 32

  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir