Petrol
91.47
-0.36%
Euro
18.518
-0.15%
Dolar
18.5728
0.01%
Altın
1.026
-0.43%
Borsa
3458
-1.91%
Bitcoin
376.701
2.58%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Meteoroloji'den yağış uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışlı hava yurda geliyor.
  • 08.09.2013 - 12:02
  Meteoroloji'den yağış uyarısı

  Meteoroloji den yağış uyarısı #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bartın, Zonguldak ile Kastamonu ve Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Sinop'un batısı ve İstanbul'un kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığı, Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar ise genellikle kuzey, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneybatı kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege' de kuzeyli yönlerden kuvvetli şekilde esecek.

  YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ

  Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bartın, Zonguldak ile Kastamonu ve Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Sinop'un batısı ve İstanbul'un kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, ani sel, lokal su baskını, kısa süreli kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU

  MARMARA: Parçalı, kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, doğusu ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Kırklareli'nin kıyı kesimleri, İstanbul'un kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE: Az bulutlu ve açık, kuzeyi ile zamanla iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu.

  AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı zaman zaman çok bulutlu, bölge genelinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Bartın, Zonguldak ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ve Sinop'un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı olacak.

  DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun parçalı bulutlu olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.


  Görüş Bildir