Petrol
88.15
0.11%
Euro
18.1566
0.76%
Dolar
18.4923
-0.14%
Altın
987.23
-0.03%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
364.100
-0.41%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Meteorolojiden yağış ve kar uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde beklenilen karla karışık yağmur ve fırtına sonrası oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.
  • 30.11.2014 - 11:08
  Meteorolojiden yağış ve kar uyarısı

  Meteorolojiden yağış ve kar uyarısı #1

  Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kuzey ve İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun batısı ile Isparta, Konya'nın kuzeyi, Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Niğde, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van, muş, Bitlis ve Diyarbakır'ın kuzeyinde yağmur ve sağanak bekleniyor.

  KARLA KARIŞIK YAĞMUR

  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Sabah ve gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile gece Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU KESİMLER BUZLANMA VE DON BEKLENİYOR

  Yağışların; sabah saatlerinde Batı Karadeniz kıyı kesimi, Edirne'nin güneyi, Çanakkale'nin kuzeyi, Kocaeli ve Sakarya kıyıları, öğle saatlerinde Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'in kuzeyi, gece saatlerinde Rize ve Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hasisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  SICAK 1 İLA 3 DERECE AZALIYOR

  Hava sıcaklığının yurdun kuzeybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güneyli, Marmara'da kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

  Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri, öğleden sonra il geneli aralıklı yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde yüksekleri yer yer karlakarışık yağmurlu 9

  İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

  İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 16

  Adana: Parçalı bulutlu 18

  Antalya: Parçalı bulutlu 20

  Konya: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuzey kesimleri aralıklı yağmurlu 6

  Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 Trabzon: arçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmurlu 11

  Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzeyi, akşam saatlerinden itibaren il geneli kar yağışlı 3

  Diyarbakır: Parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli, gece saatlerinde kuzey kesimleri yağmurlu, yükseklerinde karla karışık yağmurlu 12


  Görüş Bildir