Petrol
113.95
-0.19%
Euro
17.454
-0.60%
Dolar
16.2782
-0.43%
Altın
975.61
0.31%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
480.881
2.23%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Murat Göğebakan'ın babası vefat etti

  Bir süre önce kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren sanatçı Murat Göğebakan'ın babası Hasan Göğebakan hayatını kaybetti.
  • 27.10.2014 - 13:25
  Murat Göğebakan'ın babası vefat etti

  Murat Göğebakan ın babası vefat etti #1

  Yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek 31 Temmuz 2014 günü hayatını kaybeden ünlü müzisyen Murat Göğebakan'ın babasına bu haber, ancak Adana'ya geldikten sonra söylendi. Baba Hasan Göğebakan bu haberi duyunca kısmi felç geçirip konuşma zorluğu çekmeye başladı. O günden sonra sürekli hastaneye giden ve bir türlü düzelmeyen baba Göğebakan, 9 Ekim 2014 günü oğlunun doğum gününde bu haline rağmen onun mezarına giderek doğum gününü kutladı. Ayakta duramayan baba oğlunun mezarı başında kimsenin desteği olmadan ayakta durup hem onun doğum gününü kutladı hem de dua etti. O günden sonra sonra yine eve kapanan baba Göğebakan, bir hafta önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hastanede bir hafta kalan Göğebakan bugün sabahleyin saat 10.30 sıralarında durumu ağırlaşarak yoğun bakıma kaldırıldı. Göğebakan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti. Göğebakan hastaneye kan pıhtılaşması problemiyle yatmıştı.

  "AĞABEYİMİN ACISINA DAYANAMADI"

  Murat Göğebakan'ın kardeşi Ferhat Göğebakan, babasının ağabeyinin kanser haberini aldıktan sonra çok kötü olduğunu ölüm haberini öğrendikten sonra ise kısmi felç olduğunu belirterek, "Babam ağabeyimin acısına dayanamadı. Doktora güle oynaya gittik bugün sabah kaybettik. Onu da ağabeyimin yanına defnedeceğiz. 3 ayda iki acı birden yaşadık. Bir şey diyemiyorum" dedi.

  "OĞLUNA DAYANAMADI GİTTİ"

  Anne Hatice Göğebakan ise 47 yıllık eşinin oğlundan sonra kendisini yalnız bırakıp gittiğini belirterek, "Ben 16 yaşında eşimle evlendim. O benim her şeyim oldu ben de onun her şeyi oldum. Bir hafta önce rahatsızlandı hastaneye götürdük. İyiye gidiyordu eve çıkaracaktık ancak birden kötüye gitti. Bana 'hakkını helal et, ben çalışamadım sen çocuklara baktın, sen bacım, anam eşim oldun' dedi. Daha sonra daha da kötü oldu. Yoğun bakıma götürrüler ama kurtaramadılar. 3 ayda iki acı birden yaşadım. Oğluna dayanamadı gitti. Beni yalnız bıraktı. O oğluna benden önce kavuştu. Bu kader isyanım yok. Yalnız Rabbim bana sabır versin. Muradımı unutmadan eşimi kaybettim" diye ağladı. Hasan Göğebakan'ın evinin önünde de taziye çadırı kurulurken, kardeşleri de gözyaşlarını tutamadı.

  MURAT GÖĞEBAKAN'IN YANINA DEFNEDİLECEK

  Göğebakan'ın cenazesi yarın hastane morgundan alındıktan sonra önce evine getirilecek. Buradan Buruk Mezarlığı'na götürülerek öğle namazına mateakip kılınacak cenaze namazının ardından oğlunun yanında toprağa verilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir