Petrol
113.25
1.45%
Euro
17.5996
0.69%
Dolar
16.8336
0.47%
Altın
978.31
0.23%
Borsa
2456
0.51%
Bitcoin
332.396
3.26%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Müslüman olan Brezilyalı kadından Müftü'ye makyaj sorusu

  Kayserili Süleyman Tamer ile evlenen Brezilyalı Nunes Do Nascımento An, müslüman olduktan sonra Kayseri Müftüsü'ne ilk sorusu makyaj oldu.
  • 18.11.2016 - 09:45
  Müslüman olan Brezilyalı kadından Müftü'ye makyaj sorusu

  Kayseri’de Süleyman Tamer, internet üzerinden tanıştığı Brezilyalı 48 yaşındaki Nunes Do Nascımento Ana ile evlenme kararı aldı. Tamer ile yaşamını birleştiren Nascımento Ana, daha sonra Müslüman olmak için Kayseri Müftülüğü’ne başvurdu. Bunun üzerine Müftülük’te, Nunes Do Nascımento Ana için ihtida töreni düzenlendi.

  İSMİ DİLARA OLDU

  Müftü Güven, tercüman aracılığıyla Nascımento Ana’ya İslam dininin temel esasları hakkında da bilgi verdi. Müftü Güven’in yaptığı açıklamanın ardından Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan ihtida töreninde Kelime-i Şahadet getiren Brezilyalı Nascımento Ana, Müslüman oldu ve adını da ’Dilara’ olarak değiştirdi.

  Müslüman olan Brezilyalı kadından Müftü ye makyaj sorusu #1

  "MAKYAJ YAPABİLİR MİYİM?"

  Müftü Güven, Müslüman olan Nascımento Ana’ya, kendi kızının isminin de Dilara olduğunu belirtti ve hayırlı olması temennisinde bulundu. Müftü Güven daha sonra, Ana’ya İslam diniyle ilgili kendisine sorusunun olup olmadığını da sordu. Bunun üzerine Ana, Müftü Güven’e "Bundan sonra makyaj yapabilir miyim?" sorusunu yönelti. Müftü Güven, bu soruya şu yanıtı verdi:

  'ABDEST ALIRKEN MAKYAJI ÇIKAR'

  "Müslümanlıkta namaz kılmak diye bir şey var. Namaz kılmamız için de abdest almamız gerekiyor. Eğer abdest alacağımız yerlerde vücudumuzun ıslanmasına engel olan bir şey varsa, onları temizlemeliyiz. Onun dışında yani namazın, namaz saatleri haricinde eşine karşı süslenmesinde ve kendisinde bakmasında, bakımlı olmasında herhangi bir sakınca yok."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir