Petrol
111.06
-0.51%
Euro
17.5747
0.55%
Dolar
16.8223
0.40%
Altın
977.75
0.17%
Borsa
2472
1.17%
Bitcoin
327.709
1.87%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Ofis çalışanlarının şikayet ettikleri şeyler

  Araştırmalar, ofiste çalışanların en çok gürültülü yemek yiyen ve inilti çıkaran mesai arkadaşlarından şikayet ettiklerini tespit etti.
  • AA
  • 30.11.2016 - 02:13
  Ofis çalışanlarının şikayet ettikleri şeyler

  Ofis çalışanlarının şikayet ettikleri şeyler #1

  BBC'de yer alan habere göre, bir teknoloji firmasının İngiltere'de, personel sayısı 250'den az olan işletmelerde istihdam edilen bin ofis çalışanıyla birebir görüşerek yaptırdığı araştırmada, meslektaşların davranışlarından kaynaklanan dikkat dağınıklığının bir çalışanın günde ortalama 22 dakikasına mal olduğu sonucuna varıldı.

  GÜRÜLTÜLÜ YEMEK YİYEN VE İNİLTİ ÇIKARANLAR

  Anket sonuçları, çalışma ortamında gürültülü yemek yiyen ve inilti çıkaran çalışma arkadaşlarının ofis çalışanlarının en fazla yakındıkları konular arasında olduğunu ortaya koydu.

  ÇÖKEN BİLGİSAYAR VE YAVAŞ İNTERNET

  Çalışanların verimliliğini en fazla etkileyen konunun teknoloji olduğunun saptandığı araştırmada, katılımcıların yüzde 92'si çöken bilgisayarların ve yavaş internet bağlantısının verimliliklerini etkilediğini söyledi. Söz konusu, aksaklıkların çalışanların günde ortalama yarım saat vakit kaybına yol açtığı kaydedildi.
  Sıcaklık problemi

  Bir diğer önemli şikayet konusunun da oda sıcaklığı olduğu belirtilirken, katılımcıların yüzde 82'si fazla sıcak veya fazla soğuk ofislerde çalışmaktan şikayetçi olduklarını ifade etti.

  Çalışanların, yaklaşık üçte biri rahatsız edici bir çalışma arkadaşı, yüzde 20'si çalışma ortamı ve yüzde 10'u da teknik sorunlardan duydukları rahatsızlıktan hayatlarında en az bir kez işten ayrıldıklarını aktardığı kaydedildi.

  AKSAKLIKLARIN MALİYETİ

  Ayrıca araştırmada, çalışma arkadaşlarının, ofis ortamının ve teknik problemlerin yarattığı rahatsızlıkların sonuç olarak personel başına haftada 5,5 saat iş kaybına yol açtığı ifade edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir