Ordu-Giresun Havalimanı'nın bitiş tarihi belli oldu

proje

Deniz üzerine inşa edilen Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın altyapısının tamamlanmasının ardından üstyapıda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

15 MART 2015 TARİHİNDE AÇILMASI PLANLANIYOR

Üstyapıda binalar birer birer yükselirken, kaba inşaatların ay sonu itibarıyla tamamlanması hedefleniyor. Ordu-Giresun Havalimanı Üstyapı Proje Müdürü Yüksel Kahraman, Türkiye'nin prestij projelerinden Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında sona yaklaşıldığını söyledi. Üstyapı binalarının toplamda 26 bin metrekare alan üzerine kurulduğunu belirten Kahraman, üstyapıyı 15 Mart 2015 tarihine kadar yetiştireceklerini ifade etti. Hedeflerinin kendilerinden istenen tarihte projeyi teslim etmek olduğunu anlatan Kahraman, bunun için yaklaşık 250 işçinin gece gündüz demeden çalıştığını vurguladı.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın bitiş tarihi belli oldu

"250 İŞÇİ ÜSTYAPI İNŞAATLARINI TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYOR"

Havaların iyi gitmesi durumunda çalışmaların daha hızlandığını dile getiren Kahraman, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz nisan ayı itibarıyla başladığımız üstyapı inşatlarında yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. Üstyapı inşaatları kapsamında başta kule olmak üzere, terminal ve kapalı otopark gibi binaların kaba inşaatları bitmek üzere. Artık işin zor kısımlarını geride bıraktık diyebiliriz. Artık işin kolay kısımları kaldı. Yaklaşık 250 işçimiz büyük gayret ve özveri göstererek üstyapı inşaatlarını tamamlamaya çalışıyor. Ordu ve Giresunlu vatandaşlar gibi bizler de sabırsızlıkla bu projenin tamamlamasını istiyoruz. Önümüzde 15 Mart 2015 tarihi var. Bu tarihe kadar bizden istenileni yapıp Ordu-Giresun Havalimanı Projesi'nin fiilen ve resmi olarak açılmasına şahit olmak istiyoruz."

Ordu-Giresun Havalimanı'nın bitiş tarihi belli oldu

270 MİLYON LİRA HARCANDI

Ordu'ya 19, Giresun'a 25 kilometre mesafedeki havalimanı, Ordu'nun Gülyalı ilçesinde yapılıyor. Coğrafi şartları nedeniyle uygun alan olmadığı için denizin üzeri doldurularak yapılan projenin pist uzunluğu 3 bin, genişliği ise 45 metre. Proje kapsamında dolgu için yaklaşık 30 milyon ton taş kullanılırken, şu ana kadar yaklaşık 270 milyon lira harcandı. Toplamda 360 milyon lira harcanması beklenen havalimanının, 15 Mart 2015'te açılması planlanıyor.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın bitiş tarihi belli oldu