Euro
15.2222
0.52%
Dolar
13.4263
0.37%
Altın
795.3140
0.67%
Borsa
2,001.16
-0.65%
Bitcoin
528.687
-7.41%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Pamir'in babasından ilginç istek: Beni de yargılayın

  Zekeriyaköy'de kaybolduktan sonra cesedi yan villanın havuzundan çıkan Pamir'in babası Serdar Dikdik, yargılanma talebinde bulundu.
  • 07.11.2014 - 09:32
  Pamir'in babasından ilginç istek: Beni de yargılayın

  Pamir in babasından ilginç istek: Beni de yargılayın #1

  İstanbul Zekeriyaköy’de cesedi yan villanın bahçesindeki havuzda bulunan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik’in ölümüyle ilgili soruşturmada anne hakkında dava açılıp kendisi hakkında takipsizlik kararı verilen baba Serdar Dikdik, “Ben de yargılanmak istiyorum. Bu benim özel isteğim” dedi.

  Oğullarının ölümünün ardından İstanbul Zekeriyaköy’den İzmir’e taşınan Serdar Dikdik’e Habertürk, telefonla ulaştı. Zaman zaman ağlayan acılı baba, “Tansiyon düşürücü almak için şimdi eczaneye geldim. Yerimizde duramıyoruz, gece uyuyamıyoruz. Allah böyle bir acıyı düşmana vermesin. İçimiz yanıyor. Bu acıyı yaşamayan bilemez. Size şöyle söyleyeyim; 10 derece soğukta dışarıda tişörtle duruyorsunuz çünkü içiniz yanıyor. Bunun acısı insanı bitiriyor. Yeni hayat kurmak boş şeyler” diye konuştu.

  Pamir in babasından ilginç istek: Beni de yargılayın #2

  "OĞLUMUN BÜYÜMESİNİ GÖRMEK İÇİN ÇALIŞMADIM"

  Baba Dikdik, 7 ay sonra tamamlanan soruşturmada kendisi hakkında takipsizlik kararı verilmesi, eşi Süverce Dikdik hakkında ise “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar dava açılmasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “Daha önce ne yazık ki aynı olay kapıcımızın başına gelmiş, bir çocuk vefatı daha olmuştu Bodrum’da. Oradan da biliyoruz ki, aynı şekilde bir dava açılıyor. Bu hukuksal bir süreç. Medya tarafından suçlu aranıyormuş gibi gösterilmesi yanlış. Yapılan yorumlar çok yanlış. Hukuksal olarak olması gereken bu. Sadece şunu belirteyim, hukukta anne vekil olarak gözüküyor. Ben 2.5 sene çalışmadım oğlumun büyümesini izlemek için. Biz 7 gün 24 saat oğlumuzun büyümesini görmek için evdeydik. Ben de yargılanmak istiyorum. Bu benim özel isteğim. Avukatımız bununla ilgili şeyler yapıyor. Dava süreci devam edecek.”

  Pamir in babasından ilginç istek: Beni de yargılayın #3

  "AYAKTAYIZ AMA İÇİMİZ ÖLÜ"

  Dikdik, “Böyle şeyler oldukça, medyaya yansıdıkça tansiyon çıkıyor. Televizyonu açıyorsun, bir anda oğlunun o güzel koşarken videosunu görüyorsun, moral bozuluyor. Yayın yasağı konulması ve yanlış yönlendirici haberler için hakkımızı arayacağız. Yeni bir çocuğu çok isterdik ancak şu an ruhen hazır değiliz. Biz sadece birbirimize dayanarak ayakta duruyoruz ama içimiz ölü” ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir