Euro
10.0975
-0.08%
Dolar
8.5683
0.19%
Altın
495.51
0.24%
Borsa
1.345
-0.29%
Bitcoin
316.945
-1.75%
27ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 27 C

  Papağanı 22 yıldır Özal'ı unutmadı

  Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın papağanı "Cabbar", Özal'ın vefatının üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen fotoğraflarını görünce "baba" diye sesleniyor.
  • 08.03.2015 - 15:13
  Papağanı 22 yıldır Özal'ı unutmadı

  vergi.jpg

  Sekizinci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın papağanı "Cabbar", Özal'ın vefatının üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen fotoğraflarını görünce "baba" diye sesleniyor. Cabbar'ın şu anki sahibi Metin Suna, Turgut Özal'ın hemşehrisi olduğunu söyledi. Antalya'da otel işlettiğini belirten Suna, işi gereği papağan almak istediği sırada hayvan satan bir arkadaşının kendisini arayarak Turgut Özal'ın papağanını almak isteyip istemediğini sorduğunu, bunun üzerine Cabbar'ı satın aldığını dile getirdi.

  18 YILDIR BAKIYOR

  Suna, 18 yıldır baktığı Cabbar'ı evladı gibi gördüğünü ve gittiği her yere onu da götürdüğünü belirtti.

  Papağanı 22 yıldır Özal ı unutmadı #2

  "KUŞU ALMAMIN SEBEBİ, ÖZAL'I ÇOK SEVMEM"

  Turgut Özal ile Malatya'da aynı mahallede yaşadıklarını, yan yana hiç gelmeseler de hep hayranı olduğunu ifade eden Suna, Cabbar'a da Turgut Özal'ın emaneti gözüyle baktığını, bu yüzden de üzerine titrediğini belirterek, "Bu kuşu almamın sebebi rahmetli Özal'ı çok seviyordum, ailece hepimiz severdik. O yüzden aldım. Yani rahmetli Özal'ın diye aldım" dedi.

  Papağanı 22 yıldır Özal ı unutmadı #3

  ÖZAL'I UNUTAMIYOR, FOTOĞRAFINI GÖRÜNCE 'BABA' DİYOR

  Cabbar'ın da Turgut Özal'ı unutamadığını dile getiren Suna, "Turgut Özal'ın resmini görünce duygulanıyor, 'baba' diyor. Biz kuş diyoruz, unutmuştur diye düşünüyoruz ama unutma falan yok. Gördüğü zaman 'baba' diyor, duygulanıyor. Her zaman bu kelimeyi kullanmıyor" diye konuştu.

  Papağanı 22 yıldır Özal ı unutmadı #4

  "İNSANLAR, ÖZAL'DAN KALDIĞINA İNANMIYOR"

  Suna, Cabbar'ın gittikleri her yerde ilgi odağı olduğunu belirterek, "Cabbar'ı görenlere Turgut Özal'ın papağanı dediğim zaman papağana olan ilgi daha da artıyor. Bazı insanlar Cabbar'ın Turgut Özal'dan kaldığına inanamıyor, şaşırıyor" ifadelerini kullandı. Papağanın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Suna, "Onu rahmetli Özal'ın papağanı diye de çok seviyorum. Papağanı 18 yıldır bir evlat gibi büyüttüm. O yüzden vazgeçemiyorum. Cabbar'ı satın almak isteyenler oluyor, insanlar çok istiyor ama benim satmaya niyetim yok" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir