Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
386.473
-9.12%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Pazar günü yağmur geliyor

  Sıcaklık tüm yurtta düşecek, yağışlar artacak..
  • 08.10.2011 - 09:05
  Pazar günü yağmur geliyor

  Pazar günü yağmur geliyor #1

  Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, Türkiye'nin hafta sonunda Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girmesi beklenirken, hava sıcaklığı gelecek hafta tüm yurtta 5 ila 7 derece azalacak.

  Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de başlayacak yağışların Pazar günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Yozgat, Çorum, Amasya ve Kırşehir çevrelerinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Tahminlere göre yağışlar Pazar günü Güney Ege Kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında şiddetli ve yer yer aşırı, Marmara'nın batısı, Kuzey Ege, Göller Yöresi ile akşam saatlerinden sonra Ankara ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak.

  İL İL HAVA DURUMU

  Pazartesi günü iç ve batı bölgelerde devam edecek olan yağışların, Antalya ve Muğla çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı, İç Ege, Göller Yöresi, İzmir, Manisa, Eskişehir, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

  İstanbul'da Pazar günü başlayacak yağmurun Salı günü etkisini artıracağı, Çarşamba günü de yağmurun İstanbul'u terk edeceği bildirildi.

  Yağışlı havanın doğuya doğru hareket ederek, hafta ortasına kadar tüm yurdu etkileyeceği, Perşembe günü akşam saatlerinden sonra yurdu terk edeceği öngörülüyor.

  Son değerlendirmelere göre hava sıcaklığı da yağışla birlikte Pazar günü batı bölgelerinden başlamak üzere, gelecek hafta tüm yurtta 5 ila 7 derece azalacak.

  Rüzgarın hafta sonunda Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'da güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir