Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Pistin ortasındaki ipi kesen uçak beğeni topladı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Işıklar Askeri Hava Lisesi işbirliğiyle düzenlenen Işıklar Fest 2014’te Ali İsmet Öztürk, uçağıyla pistin ortasına kurulan ipi ortadan keserek, büyük beğeni topladı.
  • 09.06.2014 - 10:16
  Pistin ortasındaki ipi kesen uçak beğeni topladı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Işıklar Askeri Hava Lisesi işbirliğiyle düzenlenen Havacılık Bilim ve Kültür Şenliği Yunuseli Havaalanı’nda yapıldı. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği programda sahneye ilk olarak 2m planör ve R/C model uçak gösterileri çıktı.

  Pistin ortasındaki ipi kesen uçak beğeni topladı #1

  ATLAYIŞ ESNASINDA TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

  Birbirinden güzel gösteriler yapan uçaklar, izleyenleri mest etti. Ardından mehter ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Daha sonra Türk Hava Kurumu (THK) personeli paraşüt atlayışı gerçekleştirdi. Atlayış esnasında Türk bayrağı açılması büyük beğeni topladı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Muharebe Arama Kurtarma ekipleri de Bursalılara unutulmaz bir gösteri sundu.

  Pistin ortasındaki ipi kesen uçak beğeni topladı #2

  KURTARMA OPERASYONU YAPILDI

  Helikopterden atlayan MAK ekipleri, erişilmez bir yerde yaralı halde bulunan bir kişiyi kurtarmak için operasyon yaptı. Koordinatlar sayesinde yaralıya ulaşan ekipler, ilk önce uçağı inebileceği güvenli bir yere getirdi. Ardından helikopterin inmesiyle birlikte yaralıyı taşıyan ekipler, büyük alkış aldı.

  ALİ İSMET ÖZTÜRK VE SOLOTÜRK NEFES KESTİ

  Öte yandan, etkinliğe katılan Ali İsmet Öztürk yaptığı uçuşlarla Bursalıları kendine hayran bıraktı. Havada en güzel gösterilerini Bursalılar için yapan Öztürk, büyük alkış aldı. Ayrıca pistin içine uzatılan ipi de uçağıyla ortasından kesen Öztürk, büyük takdir topladı. Öztürk’ün ardından programın sonunda Solotürk sahne aldı. Yenişehir Havaalanı’ndan havalanan Solotürk, Yunuseli Havaalanı’na gelerek, en güzel gösterilerini sundu. En hızlı ve en yavaş geçişlerinin yanı sıra, kilometrelerce yukarıya çıkan Solotürk jeti, yaptığı akrobasi hareketleri ile tam not aldı.

  Pistin ortasındaki ipi kesen uçak beğeni topladı #3

  Görüş Bildir