Petrol
109.06
-0.04%
Euro
17.6985
-0.72%
Dolar
16.7203
-0.97%
Altın
988.4
-0.37%
Borsa
2538
-0.62%
Bitcoin
361.494
-0.37%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  Polise taş atan gencin atletizm rekorları

  Polise taş atan gencin atletizm rekorları

  Mardinli Abdulaziz Danış, 2 yıl önce polis taş atınca 12 gün hapse mahkum oldu. Danış, hapisten çıkınca atletizme başlayıp 3 rekor kırdı.
  • 21.01.2016 - 11:23

  Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde yaşayan 16 yaşındaki Abdulaziz Danış, 2014 yılında toplumsal bir olayda polise taş atarken yakalanıp tutuklandı.

  HAPİSTEN ÇIKIP ATLETİZME BAŞLADI

  12 gün cezaevinde kaldı ve çıktıktan sonra Süleyman Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki eğitimine devam etti. Abdulaziz, okuluna gelen Atletizm Milli Takım Antrenörü İbrahim Halil Erkan’la tanıştı. Antrenörün yönlendirmesiyle atletizme başlayan Danış’ın adeta hayatı değişti.

  Polise taş atan gencin atletizm rekorları #1

  3 DALDA REKOR KIRDI

  Habertürk'ten Soner Özcan'ın haberine göre; Danış, Mardin’de düzenlenen atletizm yarışlarında birinci oldu ve tekniği yürüyüşe daha yatkın olduğu için yürüyüş branşını tercih etti. Geçen yıl düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda da birinci olan Danış, Milli Takım’a seçildi. Katıldığı uluslararası yarışmalarda da başarılı sonuçlar elde eden Abdulaziz Danış, son olarak geçen hafta İstanbul’da düzenlenen Türkiye Yürüyüş Salon Şampiyonası’nda 3 dalda rekor kırarak birinci oldu.

  “Artık taşları antrenmanlarda kollarımı kuvvetlendirmek için atıyorum” diyen lise 3’üncü sınıf öğrencisi Abdulaziz Danış’ın başarısı, Kızıltepe’deki diğer çocuklara da örnek oldu. Danış’ı örnek alıp atletizme başlayan kuzeni Umut Temel, İstanbul’daki salon yarışmasında Türkiye ikinciliği elde etti.

  Polise taş atan gencin atletizm rekorları #2

  "POLİSE TAŞ ATMAK MODA GİBİ BİR ŞEYDİ"

  2 yıl önce Kızıltepe’de çıkan bir olayda polise taş atarken yakalandığını anlatan Danış, “Çocuk olduğumuz için iyi düşünemiyorduk. Polise taş atmak moda gibi bir şeydi. Cezaevinden çıktıktan sonra okulumda düzenlenen koşu yarışmasında birinci oldum. Antrenörüm İbrahim Halil Erkan beni o zaman keşfetti. Beni ilk olarak o ortamdan uzaklaştırdı. Kendimi tamamen spora verdim” dedi.

  Polise taş atan gencin atletizm rekorları #3

  HEDEFİ OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

  Babasının böbrek hastası olduğunu, annesinin de çalışmadığını anlatan Danış’ın babası çalışamıyor. 7 kardeşi olduğunu ifade eden Danış, şunları söyledi: “Onlara bakmak için atletizmden vazgeçmeyi düşündüm. Hatta bir ara çalışmak için İstanbul’a kaçtım. Ama hocam peşimi bırakmadı. Yurtdışı yasağım vardı, kaldırılınca ülkemi uluslararası yarışmalarda temsil ettim. Şimdi temmuz ayında Gürcistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyorum. Günde 23 kilometre yürüyorum. En büyük hedefim ise ileride olimpiyat şampiyonu olmak. Devletimiz destek verirse Mardin’den başarılı olacak çok sporcu çıkacağına inanıyorum.”

  Polise taş atan gencin atletizm rekorları #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir