Petrol
92.01
-0.36%
Euro
18.2484
0.02%
Dolar
17.9636
0.28%
Altın
1.022
0.06%
Borsa
2954
1.39%
Bitcoin
425.116
-1.57%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Profesör ölmeseydi yanmaz çadır yapacaktı

  Ankara'daki belediye otobüsü kazasında hayatını kaybeden Prof. Dr. Ahmet Alıcılar'ın "yanmaz çadır" yapmak üzere olduğu belirtildi.
  • 24.04.2014 - 09:51
  Profesör ölmeseydi yanmaz çadır yapacaktı

  Profesör ölmeseydi yanmaz çadır yapacaktı #1

  Ankara'da 3 gün önce belediye otobüsü ile minibüsün çarpışması sonucu 3 kişi ölmüş, 6 kişi de yaralanmıştı. Otobüste ölenlerden biri de Gazi Üniversitesi Kimya Fakültesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Ahmet Alıcılar’dı.

  Profesör ölmeseydi yanmaz çadır yapacaktı #2

  ÖLEN İŞÇİLERE O KADAR ÜZÜLDÜ Kİ...

  56 yaşındaki Alıcılar, 2 yıl önce İstanbul Esenyurt’taki alışveriş merkezi inşaatındaki çadır yangınında ölen 11 işçiye öylesine üzülmüştü ki ‘Yanmaz çadır’ yapmak üzere bir araştırmaya başladı.

  TÜBİTAK DESTEKLİYORDU

  Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, bu projesi için TÜBİTAK desteği de alan Alıcılar, ayrıca bor ve boya teknolojisi, özellikli sıvılar, yanmaz boyalar, su kirliliği üzerine çalışmalar yürütüyordu. Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Atilla Murathan, "Tam verimli çağındaydı. Ne yazık ki böyle trafik teröründe insanlarımızı kaybediyoruz. Bu tür otobüs, minibüs, kamyon, TIR gibi nitelikli araç kullanıcılarının özel bir eğitimden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum." dedi.

  Profesör ölmeseydi yanmaz çadır yapacaktı #3

  "YAZIK OLDU, KAYBIMIZ ÇOK BÜYÜK"

  Prof. Dr. Alıcılar, eski model bir araca sahipti ve onun arızalanması nedeniyle Şaşmaz’a tamire götürmüştü. Aracını bırakıp, üniversiteye geri dönmek için halk otobüsüne binmiş ancak yaşanan kaza sonrası orada hayatını yitirmişti. Arkadaşı Prof. Atilla Murathan, “Biz biliminsanları gösteriş ve şatafattan hoşlanmayız. Ahmet Bey de öyleydi, sade bir hayat yaşardı, onun için de ayağını yerden kesecek bir aracın olması yeterliydi. Çok yazık oldu, kaybımız çok büyük." dedi.

  Profesör ölmeseydi yanmaz çadır yapacaktı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir