Euro
10.039
0.6%
Dolar
8.4754
0.84%
Altın
493.6
0.93%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
332.521
3.24%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 29 C

  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

  Rize'de yaşayan Serdar Karaömeroğlu isimli kişi, yapamayacağını söyleyen kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı.
  • AA
  • 14.05.2015 - 14:02
  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı #1

  Rize merkez ilçeye bağlı Küçükköy'de yaşayan Serdar Karaömeroğlu, bahçesindeki yaşlı ceviz ağacının meyve vermediğini ve bahçeyi kapattığını söyledi. Ağacı kesmeye gönlünün el vermediğini, bunun üzerine ağacın 4 metrenin üzerinde kalan kısmını amcasının oğlu Soner Karaömeroğlu ile kestiklerini anlatan Karaömeroğlu, bu sırada aklına ağacın üzerine ev yapma fikrinin geldiğini ve bunu kuzeniyle paylaştığını söyledi.

  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı-Foto Galeri

  KUZENİ OLMAZ DEDİ

  Kuzeniyle "olur olmaz" tartışmasına girdiklerini dile getiren Karaömeroğlu, "Tartışmanın ardından Soner, 'Sen evi yap, çatısını da ben yapacağım' dedi" ifadesini kullandı.

  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı #2

  "İŞ İNADA BİNDİĞİ İÇİN İLK KATI YAPIP İKİNCİ KATA ÇIKTIM"

  İlk olarak evi nasıl yapabileceğini planladığını anlatan Karaömeroğlu, şunları söyledi; "Sanayi sitesinde ağacın gövdesine sarmak üzere demirden kelepçe yaptırdım, bunu ağaca geçirdim. Üzerine 2,5 metre genişliğinde demir taban yaptırdım. Bu tabanın üzerine tek katlı ahşap ev inşa ettim. İş inada bindiği için ilk katı yaptıktan sonra üzerine ikinci katı çıkmaya karar verdim. İkinci katı bitirince kuzenime çatıyı yapmasını söyledim. O yapmayınca çatı da bana kaldı. Evi, rüzgarlı havalarda zarar görmemesi için çatı ve birinci kattan uzattığım çelik halatlarla yere sabitledim."

  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı #3

  ADINI AĞAÇKONDU KONAĞI KOYDU

  "Ağaçkondu Konağı" adını verdiği, her katı 10 metrekare büyüklüğündeki iki katlı evi tek başına 3 ayda tamamladığını ifade eden Karaömeroğlu, çok güzel bir ev ortaya çıktığını söyledi. Karaömeroğlu, hafta sonları iş arkadaşları ve dostlarıyla zamanın büyük bölümünü burada geçirdiğini belirterek, "Malzemeyi ormanlık alanlardan topladığım için çok fazla masrafım olmadı. Yaklaşık 2 bin 500 liraya mal ettim. Benim için bir yaşam alanı oldu. İçerisine elektrik hattı çektik. Burada televizyon dahil her şey var" dedi.

  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı #4

  "EVİ KISA SÜREDE BİTİRDİ"

  Ağaç eve misafir olan Eda Güney ise Rize'de daha önce ağaç üzerinde ev gördüğünü ancak ilk kez iki katlısına rastladığını dile getirerek, "İnat uğruna başladığında yapacağına çok fazla ihtimal vermemiştik ama Serdar evi kısa sürede tamamladı, içerisini bir ev gibi döşedi. Tam bir doğal yaşam alanı. Üst kata çıkmak için tahta merdiven kullanılıyor. Alt kat kışlık, üst kat yazlık olarak tasarlanmış" diye konuştu.

  Rizeli adam kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir