Petrol
83.95
1.32%
Euro
17.7486
0.08%
Dolar
18.4893
0.08%
Altın
969.62
0.69%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
360.158
1.78%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Ruslar en çok Türkler'e güveniyor

  Rus turistlerin yüzde 89'u Türkiye'yi güvenli bir ülke olarak görüyor.
  • 12.03.2012 - 16:14
  Ruslar en çok Türkler'e güveniyor

  Ruslar en çok Türkler e güveniyor #1

  Rus turizm şirketi sahibi Andrey Baranov, tatile gönderdikleri 8 bin Rus turist üzerinde yaptıkları yüz yüze anket çalışmasına göre Rusların Türkiye'de en fazla yaşamak istedikleri yerin Antalya olduğunu söyledi. Rusların yüzde 86'sının Antalya'nın Kemer, Alanya ve Manavgat ilçeleri ve beldesi Side'de yaşamak istediklerini beyan ettiklerini belirten Baranov, yüzde 29'nun ise Bodrum ve Marmaris'te yaşamak istediğini kaydetti.

  GAYRİMENKUL ALIYORLAR

  Rusların tatil yapmada Türkiye'yi dünyada en güvenilir ülke görme oranının yüzde 89 olduğunu belirten Baranov, yine yaşanacak yer olarak da Rusların ikinci tercihlerinin Hindistan, üçüncünün ise Uzak Doğu ülkeleri olduğunu kaydetti. Rusların 10 yıl önceki Türkiye hayallerinin Antalya'da tatil yapmak olduğunun altını çizen Baranov, 2012 yılında ise bu hayalin para kazanıp Alanya, Kemer ve Side'de bir ev almaya dönüştüğünü ifade etti. Baranov, "Rusların Antalya'da tatil yapma hayali ve sevdası artık yerini gayrimenkul almaya doğru kaydı. Hali vakti iyi olan Ruslar Alanya, Kemer, Kaş, Bodrum, Belek, Kalkan, Manavgat, Marmaris ve Side'den ev alarak yılın 3 ayını Moskova ve St. Petersburg dışında Türkiye'de geçirmek istiyor. Ev almada birinci sırayı Alanya ve Kemer alıyor. Bunda Kemer ve Alanya'da çok sayıda Rus'un yaşaması etkili." diye konuştu.

  Rusya'da seçimlerin sezon öncesi yapılması nedeni ile bu sene Antalya bölgesine gelen turist sayısında yüzde 7'lik bir artış olacağını tahmin ettiklerini belirten Baranov, Mısır ve Tunus'un tam anlamında demokrasiye geçinceye kadar turist göndermeyi düşünmediklerini kaydetti.

  Rus turizm uzmanı Zeyma gayri menkul danışmanı Asım Baştuğ da Rusların en fazla ev aldığı yerin Alanya olduğunu söyledi. Alanya'da 5 bin 200 Rus'un yaşadığını belirten Baştuğ, internet üzerinde Rusça yaptıkları tanıtımlarla Moskova ve St. Petersburg'tan ilginin iyi olduğunu söyledi. İnternet üzerinde gördüğü villayı satın almak isteyen Rus turisti Antalya Havalimanı'ndan alarak yerinde gösterdiklerini belirten Baştuğ, Rusların gayri menkul alımında çok seçici davrandıklarını kaydetti.


  Görüş Bildir