Euro
15.2459
0.03%
Dolar
13.4646
-0.09%
Altın
800.0380
-0.14%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
501.542
0.23%
-1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu -1 C

  Şehit babası: Bin oğlum olsa hepsini askere gönderirim

  Diyarbakır'daki saldırıda şehit olan uzman çavuşun babası Ali Cantürk "Bin oğlum olsa hepsini gönderirim" ifadeleri duygulandırdı.
  • DHA
  • 25.04.2016 - 14:50
  Şehit babası: Bin oğlum olsa hepsini askere gönderirim

  Şehit babası: Bin oğlum olsa hepsini askere gönderirim #1

  Diyarbakır Hani İlçe Jandarma Komutanlığı ile bitişiğindeki askeri lojmanlara yönelik geçen 11 Nisan'da bomba yüklü tankerle gerçekleştirilen terör saldırısında, Uzman Çavuş Burak Cantürk şehit oldu.

  ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

  Fethiye'nin Karaçulha Mahallesi'nde oturan Cantürk'ün ailesi, şehidi vasiyeti üzerine memleketi Giresun'un Espiye İlçesi Kaşdibi Köyü'nde askeri törenle toprağa verdi. Bir süre köyde kalarak taziyeleri kabul eden şehidin anne babası Döndü ve Ali Cantürk, önceki gün Fethiye'ye döndü. 2003 yılından bu yana Fethiye'de yaşayan ailenin evinin önüne Fethiye Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından taziye çadırı kuruldu.

  "ASKERLİĞE ADETA AŞIK OLMUŞ"

  Şehit Burak Cantürk'ün fotoğrafının asıldığı çadırda taziyeleri kabul eden baba Ali Cantürk, 1 hafta boyunca çadırda olacağını ve taziyeleri kabul edeceğini belirtti. Oğlunun Fethiye'de büyüdüğünü ve ilçeyi çok sevdiğini anlatan Cantürk, "Askere gitmeden önce elektrikçi olduğu için kurumsal bir işletmeye girmesini tavsiye ettim. 'Tamam' demişti. Ancak Tunceli Hozat'ta askerliğini yapıp geldikten sonra, askerliğe adeta aşık olmuş. Severek sınava girdi ve görev yaptığı birliğe gitti. Diyarbakır, Kulp, Hani arası 'Şeytan Üçgeni' diye geçermiş. Çözüm süreci bittikten sonra sürekli bölgede operasyona çıkıyorlardı. 1.5 aydır karakoldaydı" dedi.

  Şehit babası: Bin oğlum olsa hepsini askere gönderirim #2

  "ORADA BİR ÇANAKKALE RUHU VAR"

  Bölgeyi gidip gördüğünü belirten Cantürk, şunları söyledi:

  "Orada bir Çanakkale ruhu var. Askerimiz polisimiz vatanları için çarpışıyor. Bu iş para işi değil. Oğluma, 'Senin paran yenmez oğlum' diyordum. Kahpe terör grupları askerin, polisin karşısına çıkamıyor. Bu şekilde pusularla, eylemlerle zarar vermeye çalışıyor. Ancak bu vatan var oldukça ve bu inanç bizde oldukça, bizi kimse yıkamaz. Mücadele devam edecek. Bin oğlum olsa hepsini gönderirim. Başka vatanımız yok. Bütün ülkemin insanlarına sesleniyorum. Vatanlarına sahip çıksınlar."


  Görüş Bildir