Dolar
6.7381
0.4906%
Euro
7.5687
0.8971%
Altın
1696.28
-1.8146%
Borsa
108957.3
0.7956%
G. Altın
366.78
-1.4374%
Bitcoin
64564.15
0.5773%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Şehit uzman çavuşun eşi acıdan duyma yeteneğini kaybetti

  Daha önce de işitme sorunu olan Bilgen Köse Dirik, eşinin şehit olması üzerine duyma yetisini tamamen kaybetti.
  • 05.10.2015 - 12:40

  Şehit uzman çavuşun eşi acıdan duyma yeteneğini kaybetti

  ii

  Geçen 15 Ağustos'ta, Bingöl'ün Karlıova ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Hacılar Mevkisi'nde, PKK'lı teröristlerin karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında patlatmasıyla, 2 silah arkadaşıyla birlikte 40 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Haşim Dirik şehit oldu. Manisa'nın Sarıgöl İlçesi doğumlu evli, 2 çocuk babası Haşim Dirik'in acı haberi, ailesini yasa boğdu. En son Ramazan Bayramı'nda gittiği Sarıgöl'de annesini ve yakınlarını ziyaret eden Haşim Dirik, burada hem oğlunun doğum gününü kutladı, hem de yakınlarıyla özlem giderdi.

  ŞEHİT HABERLERİNE İSYAN EDERKEN, EŞİ ŞEHİT DÜŞTÜ

  Yaklaşık 20 yıldır uzman çavuş olarak görev yapan Haşim Dirik, bayram tatilinden sonra biyonik kulak takılacak olan eşi Bilgen Köse Dirik'i, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) kontrole götürdü, ardından da Adapazarı'nda kayınpederinin evine bırakıp görev yeri Bingöl'e döndü. Karlıova'da uğradığı saldırı sonrasında şehit düştü. Eşinin şehit olduğu haberinden önceki tarihlerde Bilgen Köse Dirik'in sosyal medya hesabında, gelen şehit haberleri üzerine 'Yeter' diye isyan ettiği görüldü. Bilgen Köse Dirik'in ayrıca yine aynı tarihte, "Bir günde altı şehit vermişiz, hala yanmıyor bu ülke. Hala AKP'lisi, CHP'lisi, MHP'lisi omuz omuza verip sokaklara dökülmüyor. Neyin uykusundasın Türkiye" paylaşımı da göze çarptı.

  EŞİNİN ACISIYLA DUYMA YETENEĞİNİ TAMAMEN KAYBETTİ

  Bilgen Köse Dirik, eşinin şehit olmasıyla büyük acı yaşadı. Ancak yaşadığı bu acı, ondaki bir rahatsızlığı da artırdı. Birkaç yıl önce, sabah uykudan uyandığında iki kulağının duyma yeteneğinde de azalma olan Bilgen Köse Dirik'in, eski sağlığına kavuşması için tek çaresi biyonik kulak takılmasıydı. Ancak şehit eşin ardından yaşanan acıyla gelen üzüntü sonrasında, kulağındaki duyma yeteneğini tamamen kaybetti. GATA'daki kontrollerde 'biyonik kulağın da artık yeterli olmayacağı, duymasının mümkün olmadığı' açıklandı. Üzüntüden sessizliğe mahkum olan Bilgen Köse Dirik, tekrar çocuklarıyla yaşayacağı Adapazarı'ndaki baba evine döndü. Dirik'in, yaşanan şok gelişme üzerine üzüntü yaşasa da çocukları için ayakta kalacağını, bundan sonraki hayatını bu şekilde yaşayacağını anlattığı, yakınlarınca ifade edildi.

  "ÜZÜNTÜDEN KAYNAKLANDIĞI SÖYLENDİ"

  Şehit Haşim Dirik'in kuzeni Sezgin Yağcı, Bilgen Köse Dirik'in eşinin şehit olmasıyla büyük üzüntü yaşadığını belirterek şunları söyledi: "Kendisi zaten büyük oranda duymuyordu. Kulaklıklarla duyuyordu. Ancak o acı haberin ardından artık hiç duyamaz oldu. Bu durumun üzüntüden kaynaklandığı söylendi. İşitme yeteneğini tamamen kaybettiği için de biyonik kulağın, kafatasına yerleştirilmesine gerek görülmedi. Çünkü o cihazla bile duymasının mümkün olmadığı söylenmiş. Şimdi babasının yanında. Hiç duymadığı için, hayatını güçlüklü sürdürüyor, 7 kilo verdi. Bu nedenle burada ilgilenecek birileri olmadığı için eşinin 40'ıncı ölüm günündeki mevlide bile gelemedi. Bir mucize bekliyoruz, tek beklentimiz o oldu."  Görüş Bildir