Euro
15.2538
-0.22%
Dolar
13.6052
0.11%
Altın
792.3890
-0.28%
Borsa
1946
-0.27%
Bitcoin
497.516
-3.39%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Selülitsiz bacaklar için tuzu hayatınızdan çıkarın

  Dyt. Elif Küçük, kadınların adeta kabusu haline gelen selülit hakkıda bilgi verdi.
  • 14.08.2012 - 10:47
  Selülitsiz bacaklar için tuzu hayatınızdan çıkarın

  Selülitsiz bacaklar için tuzu hayatınızdan çıkarın #1

  Selülitlerden kurtulmanın en etkili yolu beslenmenizi düzeltmekten geçiyor. Yani düzenli beslenme alışkanlığı kazanmanız, bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durmanızla savaşa ilk adımı atmış olursunuz. Öncelikle elinizi tuzluktan çekin. Çünkü tuz kan basıncını artırır ve dolaşımı bozar. Selülite neden olacağı için yemeklerde ekstra tuz kullanmayın.

  Zayıf kadınlarda da selülit olur

  Kadınların korkulu rüyası olan selülit yaşa ve kiloya bakmıyor. 18 yaşında kızlarda ve çok zayıf kişilerde de hareketsizlik, kilo alıp verme ve en önemlisi beslenme düzensizliğiyle ortaya çıkabiliyor. Ancak yaşın ilerlemesiyle selülit oluşma olasılığı da artıyor.

  2 litre su tüketin, dolaşımınızı hızlandırın

  Suyun vücudumuza birçok faydası vardır. Yediğimiz yiyeceklerin sindirimine yardımcı olması, vücut ısısının kontrolü, metabolizma artıklarının atılması, cildimize nemlilik vermesi, dolaşıma katkıda bulunması ve kabızlığı önlemesi gibi...

  Günlük düzenli su tüketimi cildimizin daha parlak görünmesini sağlar ve kurumasını önler. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırır ve dolaşım bozukluğuna neden olabilecek sorunları azaltır. Selülitte bunların başlıcaları arasındadır. Yapılan çalışmalarda günde ortalama 2 litre düzenli su tüketenlerin ve düzenli egzersiz yapanların vücudunda var olan selülit problemlerinin azaldığı ortaya çıkmıştır.


  Görüş Bildir