Dolar
6.8646
0.0553%
Euro
7.7583
-0.2173%
Altın
1800.39
-0.488%
Borsa
116076.66
-2.2203%
G. Altın
399.539
0.1571%
Bitcoin
63620.37
-1.2112%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Somalı madencinin eşinden duygulandıran mezar ziyareti

  Soma'daki faciada şehit olan madencinin eşi, eşinin parasızlık nedeniyle alamadığı kıyafetleri oğluna aldıktan sonra mezarlık ziyareti yaptı.
  • 01.06.2014 - 13:31
  Somalı madencinin eşinden duygulandıran mezar ziyareti

  Somalı madencinin eşinden duygulandıran mezar ziyareti #1

  Geçen 13 Mayıs'ta Soma'da Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye ait maden ocağında meydana gelen yangın sonrasında 301 kişinin hayatını kaybetmesi Soma'yı olduğu kadar, tüm ülkeyi acıya boğdu. Acının yaşandığı 301 evden biri de iki yıllık evli olan Semra ve İbrahim Duman çiftinin evi oldu. Henüz bir yıldır anne olmanın heyecanını yaşayan, iki yıllık madenci eşi İbrahim Duman'la mutlu bir yuvası olan 25 yaşındaki Semra Duman, acı haberle yıkıldı. Hemen her gün eşinin mezarının başına gidip gözyaşı döktü. 

  Somalı madencinin eşinden duygulandıran mezar ziyareti #2

  EŞİNİN ALAMADIĞI KIYAFETİ, BABASININ YARDIMIYLA ALABİLDİ

   Maden faciası öncesinde Anneler Günü'nde mağazaları dolaştıkları sırada İbrahim Duman, oğlunun yaklaşan ilk doğum günü için bir kıyafet beğendi, ancak parası olmadığı için onu alamadı.

  Biri iki gün sonra madende şehit olan eşinin acısını yaşayan Semra Duman, oğlunun birinci doğum gününü eşinin mezarının başında kutlamaya karar verdi. Bunun için ilk önce eşinin almak istediği kıyafeti babasından aldığı borç parayla mağazaya gidip satın aldı. O kıyafetleri özenle ütüleyen Semra Duman, bir yandan gözyaşı döktü, bir yandan da onları eşinin çok istediğini anlatarak oğluna giydirdi.

  Somalı madencinin eşinden duygulandıran mezar ziyareti #3

  MİNİK İSMAİL, MADEN ŞEHİTLİĞİNDE BABASINA GİTTİ

  Semra Duman, oğlu İsmail'i, ilk doğum günü olan 30 Mayıs'ta babasının maden şehitliğindeki mezarının başına götürdü. Eşine "Oğlunu getirdim" diye seslenen Semra Duman'ın sözleri, maden şehitliğini ziyaret edenleri de gözyaşına boğdu. Minik İsmail, yaşananlardan habersiz, babasın mezarının başında çiçeklerle oynadı, onun fotoğrafının olduğu isimliğini inceledi.

  Hıçkırıklara boğulan Semra Duman ise, eşinin oğluna olan sevgisini, "Kömür tozlarının arasında bile oğlumun kokusunu alıyorum" diye anlattığını dile getirdi. 1 Haziran gününün de evlilik yıldönümleri olduğunu söyleyen Semra Duman, "Biz birbirimizi çok sevdik. Bana sürekli ben size doyamadan giderim diyordu. Öyle oldu, biz ona o da bize doyamadan gitti. 

  Kolumuz kanadımız kırıldı. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Bu kıyafeti de o beğendi ama alamadı. Paramız yoktu çünkü. Ben de babamdan aldım parayı o kıyafeti oğluma giydirdim. Onunla babasının mezarının başına getirdim. Babası bizi görüyordur. O kıyafetle de oğlunu görsün istedim. Artık oğlumuz İsmail’le iki kişilik bir dünyamız var" dedi.

  Maden faciasının sorumlularının hesap vermesini isteyen Semra Duman, "Olaydan önce gaz alarmı verilmiş ama onları çıkarmamışlar. Ne olur bir saat önce çıkarsalardı. Bunların hiçbirisi yaşanmazdı" diye konuştu.


  Görüş Bildir