Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.703
-0.17%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Steve Jobs Vatikan'ı telefonda işletmiş

  Telefonda ses değiştiren cihazı Vatikan'da test etti. Ama şaka yarıda kaldı.
  • 29.04.2012 - 15:22
  Steve Jobs Vatikan'ı telefonda işletmiş

  Steve Jobs Vatikan ı telefonda işletmiş #1

  Apple'ın kurucuları Steve Jobs ve Steve Wozniak yıllar önce geliştirdikleri, telefonda ses değiştiren cihazı Vatikan'da test etti. İkili gülünce Papa şakası yarıda kaldı.

  GENÇLİKLERİNDE PAPA'YI İŞLETMEYE KALKMIŞLAR

  Geçen yıl ekim ayında hayata veda eden Apple'ın efsanevi kurucusu Steve Jobs'un Cannes Film Festivali'nde gelecek ay yayınlanacak kayıp röportajında Jobs ve Steve Wozniak ikilisinin gençliklerinde Vatikan'ı arayarak Papa'yı işletmeye teşebbüs ettikleri ortaya çıktı.

  "O ZAMANA KADAR KİMSE YAPMAMIŞTI"

  Jobs teknoloji yazarı Bob Cringerly'ye 1995'te verdiği röportajda o günü şöyle anlattı: "Woz ile elektronik eşek şakalarımızda ünlüydük. Apple'ın yaratılmasına neden olan Mavi Kutu'yu da bu amaçla tasarladık. Sesleri bir kadranla kopyalayıp kaydettiğimiz bu cihazla telefonda istediğimiz kişinin sesiyle görüşme yapabilecektik. Bir pazar günü sabaha karşı telefon kulübesinden Vatikan'ı aradık. Woz, telefona çıkan kişiye kendini Henry Kissinger olarak tanıttı ve 'Moskova'daki zirve toplantısındayız, Papa'yla konuşmamız gerek' dedi. Saatin sabahın beş buçuğu olduğu ve Papa'nın uyuduğu söylendi. Woz tekrar arayınca çevirmenlik yapacak bir piskopos çıktı. 'Papa'yı hatta getirmeyi başaramıyoruz' gibi bir şeyler söyleyince gülmeye başladık. Şakamız anlaşıldı." Dijital Mavi Kutu'yu 1970'lerde tasarlayan Jobs, "O zamana kadar hiçkimse dijital bir kutu yapmamıştı. Cihazı Şükran Günü'nden önce tamamladık. Devreler arasında en çok gurur duyduğum odur. Hâlâ inanılmaz olduğunu düşünüyorum" demişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir