Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
578.885
-1.76%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Suriyeli anne bebeğini mayınlı araziye gömdü

  2 aylık üçüz kız bebekleri ve 6 çocuğuyla Suriye'deki savaştan Türkiye'ye kaçan Raife İbrahim, bebeklerinden birini savaşa kurban verdi.
  • Haber Merkezi
  • 18.06.2015 - 08:44
  Suriyeli anne bebeğini mayınlı araziye gömdü

  Suriyeli anne bebeğini mayınlı araziye gömdü #1

  Raife İbrahim, 5 yıldır iç savaşın korkusunu yaşayan, her gece sabaha kadar evlatlarının sağ uyanıp uyanamayacağı endişesini yüreğinde taşıyan, sonunda evlatları için çareyi Türkiye’ye sığınmakta bulan binlerce Suriyeli anneden sadece biri...

  MAYINLI BÖLGEYE BEBEĞİNİ GÖMDÜ

  Habertürk'ten Ahmet Yukuş'un haberine göre; aşırı sıcak, susuzluk ve açlıkla geçen çöl yolculuğu, Raife İbrahim’in üçüz bebeklerinden biri olan Tehene’yi onlardan kopardı. Bebeğini mayınlı bölgede elleriyle gömmek zorunda kalan Raife İbrahim, bağrına taş basıp diğer çocuklarının canını kurtarmak için kucağında kalan ikizleriyle yola devam etti.

  AKÇAKALE'YE YERLEŞTİRİLDİ

  Genç kadın ve ailesi, 5 gün sonra Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine ulaşmayı başardı ve AFAD tarafından kampa yerleştirildi.

  "MAYINA BASIP ÖLMEK İSTEDİK"

  Raife İbrahim’in ağzından dökülen son cümleler ise "Mayınlı arazileri geçerken hep belki bir mayına basarız ve topluca ölüp bu cehennem hayatından kurtuluruz diye düşündüm. Ama Rabb’im bize yeni bir kapı açtı" oldu.

  Suriyeli anne bebeğini mayınlı araziye gömdü #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir