Euro
9.5187
0.02%
Dolar
7.853
-0.11%
Altın
462.69
0.13%
Borsa
1.325
0.02%
Bitcoin
149.998
0.23%
7ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 7 C

  Tarlasındaki esrarengiz helikopter 2 yıldır bekliyor

  Ankara'da arazisinde terk edilmiş helikopter bulunan tarla sahibi, aracın sahibinin bulunmasını istiyor.
  • 05.10.2013 - 13:16
  Tarlasındaki esrarengiz helikopter 2 yıldır bekliyor

  Tarlasındaki esrarengiz helikopter 2 yıldır bekliyor #1

  Çalıalan köyü Baraman Mahallesi Alancık mevkisine 2 yıl önce mantar toplamak amacıyla giden Sedat Çelik ve Ergün Açıkgöz, dağ yamacındaki bulunan tarlada kısmen parçalanmış helikopter buldu.

  Yapılan araştırmalar sonucu helikopterin kime ait olduğu ve nasıl tarlaya indiği konusunda hiçbir bilgiye ulaşılamadı. Şaban Açıkgöz'e ait 20 dönümlük tarlanın ortasında bulunan ve yaklaşık 2 yıldır da kaldırılmayan helikopterin sahibi aranıyor.

  "HELİKOPTER YÜZÜNDEN TARLAMI EKEMİYORUM"

  Geçimini çiftçilik yaparak sağladığını anlatan tarla sahibi Şaban Açıkgöz, "Olay, 2012 yılının Haziran ayında yaşandı. O gün bu gündür 'bu helikopter bize ait' diye ne arayan oldu ne de soran. Helikopterin gelip tarlama konmasıyla birlikte tarlamı ekemez oldum. Bu helikopter buraya nasıl geldi, neden indi, kime ait hiç kimse bir şey bilmiyor" diye konuştu.

  Tarlasındaki esrarengiz helikopter 2 yıldır bekliyor #2

  Açıkgöz, tarlayı ekemez hale geldiğini anlatarak, "Ben zor şatlarda geçiniyorum. Bu helikopter nedeniyle her yıl 10 bin lira zararım var. Tarlamın tam ortasında duran helikopter nedeniyle 2 yıldır tarlayı ekemiyorum. Ekinlerim yanacak olsa içerisindeki helikopterde yanar diye çok korkuyorum. Sahibi kimse gelsin alsın. Bu helikoptere bir şey olursa ben sorumluluk kabul etmem.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir