Euro
14.4826
0.09%
Dolar
12.8062
-0.08%
Altın
735.17
0.02%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
736.623
1.26%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  TİKA'nın Irak'taki insani yardım çalışmaları devam ediyor

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından temin edilen giysi, yatak ve beyaz eşyadan oluşan yardımlar, sığınmacılara dağıtılmak üzere Kerkük'te yapımı devam eden çadır kampa bırakıldı.
  • 19.09.2014 - 11:59
  TİKA'nın Irak'taki insani yardım çalışmaları devam ediyor

  TİKA, Irak’taki insani yardım çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından temin edilen giysi, yatak ve beyaz eşyadan oluşan yardımlar, sığınmacılara dağıtılmak üzere Kerkük'te yapımı devam eden çadır kamp yetkililerine teslim edildi.

  TİKA nın Irak taki insani yardım çalışmaları devam ediyor #1

  120 KLİMA, BİN YATAK

  TİKA ekibi, Kerkük'ün 10 kilometre güneydoğusunda yer alan Leylan kasabasında kurulan kampa yerleştirilecek sığınmacılar için insani yardım malzemesi hazırladı. Biner adet erkek, kadın ve çocuk kıyafeti, temizlik malzemesi, 60'ar adet buzdolabı, mutfak seti ve elektrikli ocak, 120 klima ve 1000 adet yastık, yorgan ve yataktan oluşan yardımlar çadır kampa bırakıldı.

  KAMPM İÇİ MALZEME DE GETİRİLDİ

  TİKA yetkilisi Zübeyir Yakaryılmaz konu ile yaptığı açıklamada, insani yardımın yanı sıra kamp için de malzeme getirdiklerini söyledi. Yardımlarına devam edeceklerini ifade eden Yakaryılmaz, gelecek hafta mağdur ailelere gıda kolileri dağıtacaklarını bildirdi.

  TİKA nın Irak taki insani yardım çalışmaları devam ediyor #2

  Bölgede TİKA ile birlikte çalışan Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali Mehdi de çadır kampın yapımında son aşamaya geldiklerini, sadece elektrik tesisatı ile mobil tuvaletlerin kaldığı ifade etti. Mehdi, çalışmalara AFAD ve Kızılay'ın da destek verdiğini dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir