Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
478.098
0.84%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Torununu böbreğiyle hayata bağladı

  Doğuştan böbreği olmadığı diyaliz tedavisi gören 8 yaşındaki Ömer Balkın'ın yardımına dedesi Mehmet Balkan koştu.
  • İHA
  • 28.03.2016 - 10:47
  Torununu böbreğiyle hayata bağladı

  Torununu böbreğiyle hayata bağladı #1

  Bayrampaşa’da yaşayan Nehir ve Kerem Balkan çiftinin ikinci çocukları Ömer Balkan’ın doğuştan böbreği bulunmuyor.

  DEDESİ BÖBREĞİNİ VERDİ

  Doğuştan böbreği olmadığı için 5 yıl boyunca diyaliz tedavisi görerek yaşama tutunmaya çalışan 8 yaşındaki Ömer’e dedesi 73 yaşındaki Mehmet Balkan böbreğini verdi.

  DERSLERİNE AZİMLE ÇALIŞIYOR

  Dedesinin verdiği böbrekle hayata yeniden başlayan 8 yaşındaki Ömer, ayrıca doğuştan görme problemi de yaşıyor. Ahmet Haşim İlkokulu’nda eğitim gören 2’nci sınıf öğrencisi Ömer Balkan, öğretmeni tarafından özel olarak yaptırılan tablet tutacağı ile tabletin kamerasını açarak, tahtada yazılanları okuyabiliyor. Uzun süre kullandığı tabletinin bozulması üzerine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise 8 yaşındaki Ömer’e tablet hediye etti. Başkan Aydıner, Ömer’i okulunda ziyaret ederek, yakından ilgilendi. Öğretmeni ve arkadaşlarının desteğiyle uyum problemini aşan Ömer, derslerine büyük bir azimle çalışıyor.

  “ZATEN ONUNLA İKİMİZ BİR CANIZ”

  Vatandaşların organ nakli konusunda duyarlı olmaları gerektiğini söyleyen dede Mehmet Balkan, “Zaten onunla ikimiz bir canız, ayrılmaz bir bütünüz biz. Bir insanı sevinç ile hayata bağlamak çok güzel bir şey olduğunu düşünüyorum. Bundan daha değerli bir şey olamaz. Bu duygu para ile ölçülebilecek bir şey değildir. Biz torunumla birlikte ikimiz bir insanız, onu görmeden bir gün bile duramam. Bir insanın hayatını yaşamasını kolaylaştırdığım için çok sevinçli ve mutluyum. Böbreğimi verdikten sonra daha canlı ve gururluyum. Zaten doğduğu zaman ben ona böbreğimi vermeyi kafama koymuştum” ifadelerini kullandı.

  Torununu böbreğiyle hayata bağladı #2

  "ARTIK BÖBREĞİM VAR, İSTEDİĞİM KADAR YİYEBİLİYORUM"

  Kendisine böbreğini veren dedesi Mehmet Balkan’ı çok sevdiğini ifade eden Ömer Balkan ise, “Ben patates kızartmasını çok seviyorum. Hatta bir keresinde ağabeyim okula giderken annemle birlikte doktorlardan gizli bir kere yedirmişti. Ben de o zaman çok sevinmiştim. Artık böbreğim var istediğim kadar yiyebiliyorum. Patates kızartmasından başka pizzayı da yemeyi çok seviyorum. Tableti hediye ettiği için teşekkür ediyorum. Bundan dolayı çok mutlu oldum. Benim eski tabletim sürekli kapanıyordu” dedi.

  Torununu böbreğiyle hayata bağladı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir