Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Wilson hastalığına yakalanan kardeşler yardım bekliyor

  Bursa’da Wilson hastalığına yakalanan 2 kardeş tedavi olmazsa ölecek. Babaları kolon kanseri olan kardeşler maddi imkansızlıklardan dolayı tedavi olamıyor.
  • 01.11.2014 - 14:26

  Wilson hastalığına yakalanan kardeşler yardım bekliyor #1

  Wilson hastalığına yakalanan kardeşler yardım bekliyor #2

  30 bin kişide bir görülen hastalık Emin Bakır’ı yürüyemez duruma getirdi. 30 yaşında olan Bakır, 4 yıl öncesine kadar yürüyebiliyor, hatta bir işte çalışıyordu. Askerliğini komando olarak yapan Emin Bakır, 4 yıl önce vücudunu saran hastalık sebebiyle artık yemek yiyemiyor ve yürüyemiyor. Ailesinin mamayla beslediği Bakır, tedavisi çok masraflı olan Wilson hastalığından kurtulmak istiyor. Wilson hastalığı sebebiyle vücutlarında biriken yoğun miktarda bakırın tedaviyle vücuttan atılması gerekiyor. Tedavisi çok pahalı olan hastalığa ailenin bütçesi yetmiyor. Bakır, ailesinin bir diğer oğlu olan Alper Bakır ise şu an yürüyebiliyor. Ancak onda da hastalık hızla ilerliyor. Genetik olan hastalık sebebiyle Alper’in de vücudunda yoğun olarak bakır birikmiş durumda. O da tedavi olmazsa abisi gibi yürüyemeyecek ve ölümü bekleyecek.

  Wilson hastalığına yakalanan kardeşler yardım bekliyor #3

  BEYNİNE PİL TAKILMASI GEREKİYOR

  Emin Bakır’ın yürüyebilmesi içinse beynine pil takılması gerekiyor. Pilin pahalı olduğu öğrenildi. Beynine pil takılırsa sadece yürüyebilecek olan Emin’in hastalıktan tamamen kurtulması için tedavi olması gerekiyor. Bakır ailesi, gözlerinin önünde eriyen çocuklarını tedavi ettirebilmek için hayır severlerden gelecek yardımları bekliyor.

  Wilson hastalığına yakalanan kardeşler yardım bekliyor #4

  BABALARI DA KANSER

  Maddi imkansızlıklardan dolayı elinden bir şey gelmediğini ifade eden baba Abdulgani Bakır, “Doktorlar bu hastalığın çocuklarımda genetik olduğunu söyledi. Emin 5 yıldır tedavi görüyor, ama henüz bir iyileşme olmadı. Maddi durumum iyi olmadığı için çocuklarımın tedavisini tam yaptıramıyorum. Tedavi için çok yüksek para gerekiyor. Emin’in durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Kardeşi yürüyebiliyor, ama bu hastalık genetik olduğu için tedavi olmazsa o da Emin gibi yürüyemeyecek, hatta ölüm riski var. Ben de kolon kanseri hastasıyım. Tedavi o kadar masraflı ki, benim bu tedaviyi yaptırmam imkansız. Çocuklarımın iyileşebilmesi için yardımseverlerin desteğini bekliyoruz. Emin yemek bile yiyemiyor. Annesi çorba ve mamayla besliyor. 4 yıl evvel normal insanlar gibi gezebiliyordu. Askerliğini komando olarak yaptı. Tedavi ettiremezsek çocuklarımı kaybedeceğim" dedi.

  Wilson hastalığına yakalanan kardeşler yardım bekliyor #5

  "ÖLÜMÜ BEKLEYECEĞİM"

  Alper Bakır ise, "Doktorlar vücudumdaki bakır oranının yüksek olduğunu söyledi. Bakır oranı yüzde 64 çıktı. Maddi durumuz kötü olduğu için tedavi olamıyoruz. Tedavi olmazsam abim gibi yürüyemeyecek ve ölümü bekleyeceğim” şeklinde konuştu.

  Görüş Bildir