Euro
10.3616
0.51%
Dolar
8.8309
0.79%
Altın
498.21
1.49%
Borsa
1.389
-0.87%
Bitcoin
377.172
-0.21%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Yavru kedilerin horozla olan dostluğu

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde anneleri tarafından terk edilen yavru kediler ile evin horozunun dostluğu görenleri şaşırtıyor.
  • 12.11.2016 - 11:02
  Yavru kedilerin horozla olan dostluğu

  Ovacık ilçesine bir kilometre uzaklıkta bulunan 94 Mahallesi'nde vatandaşların keçi, koyun ve ineklerini beslemesi için kurulu olan ahır alanında, bir horoz ve iki yavru kedi arasında sıkı bir arkadaşlık başladı. Anneleri tarafından terk edilen iki yavru kedileri, hayvan yetiştiriciliği yapan Haydar Müldür'e ait sussex cinsi bir horoz tabir yerinde ise anne gibi sahiplendi.

  SÜREKLİ YAN YANA DOLAŞIYORLAR

  Günün büyük bir bölümünü horozla geçiren yavru kediler, horozla birlikte gezip dolaşıyor. Geceleri birbirlerinden ayrı, gündüzleri ise sürekli yan yana olan horoz ve kedilerin dostluğu görenleri kıskandırıyor.

  Horoz ve yavru iki kedinin dostluğuna tanıklık eden Nazlı Yılmaz, bu duruma önceleri kendisinin de şaşırdığını söyledi. Horoz ve kediler arasındaki arkadaşlığın güzel bir şey olduğunu belirten Yılmaz, "Barakalarda birlikte yaşıyorlar ve birbirleriyle dövüşmüyor. Bazen horoz bir şeyler yiyor, kedilerde horozun yediğinden faydalanmak için peşinden gidiyor. Horoz ve kedilerin dostluğu çok güzel. Güzel anlaşıyorlar” dedi.

  Yavru kedilerin horozla olan dostluğu İZLE

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir