Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
148.750
-1.41%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C

  Yılbaşında 5 bin polis görev başında olacak

  Sorunsuz bir yılbaşı için 5 bin polis görev başında olacak.
  • 25.12.2012 - 16:37
  Yılbaşında 5 bin polis görev başında olacak

  Yılbaşında 5 bin polis görev başında olacak #1

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı gecesi yaşanabilecek taciz, kapkaç, hırsızlık gibi suçlarla mücadele için hazırlıklarını tamamladı. Yılbaşında 5 bin polis görev başında olacak. 640'ı güven timlerinden oluşan 2 bin 500 polis Taksim ve Nişantaşı'nda görev yapacak. Ekipler, özellikle İstiklal Caddesi ve çevresinde kalabalığın arasında kestaneci, piyangocu, ayakkabı boyacısı, Noel Baba ve çöpçü gibi kılığında dolaşacak.

  HUZURLU BİR YILBAŞI İÇİN GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ

  Taksim Meydanı'nda yılbaşı öncesi yapılan çalışmalarla ilgili yapılan tatbikatta, Güven Timleri Şube Müdür Dursun Güneş bilgi verdi. Güneş, yılbaşında her mahallede, her caddede ve her sokakta olacaklarını belirterek, "Özellikle beş ana nokta olmak üzere sıkı güvenlik önlemleri aldık. Nişantaşı ve Taksim'de 2500 ve il genelinde de toplam 5 bin polis görev alacak. Vatandaşların huzurlu bir yılbaşı geçirmeleri için gereken ne varsa yapacağız'' dedi.

  Güven Timleri her caddede her sokakta olacak:

  Yılbaşında 5 bin polis görev başında olacak #2

  3 YILDA TACİZ OLAYLARI AZALDI

  Son 3 yılda aldıkları önlemlerle taciz olaylarında azalma olduğunu söyleyen Güneş, "Sadece 2011 yılı yılbaşında 14 taciz olayı adliyeye intikal etti ve bu kişilerden yedisi tutuklandı. Eğlenme dışında buraya kötü niyetli olarak gelen vatandaşları son kez uyarmak istiyoruz. İstanbul Emniyeti olarak her mahallede, her caddede, her sokakta olacağız" dedi.

  Taksim'de tacize maruz kalan bir genç kız:

  Yılbaşında 5 bin polis görev başında olacak #3

  KAMERALI SİSTEMLE DENETİM YAPILACAK

  Geçen sene olduğu gibi bu sene de kameralı sistemle denetim yapacaklarını söyleyen Güneş, ''İstiklal Caddesi ve Taksim'de toplam yüz tane kamera ile görüntülenecek. Yüz kameranın yetmiş tanesi HD görüntülü özelliğine sahip ve seyyar olarak görev yapacak. Diğer otuz kamera ise sabit yerlere takılacak'' dedi. Taksim Meydan'ında yapılan tatbikatta, iki kadının çantasını çalan bir kişiye, kestaneci, piyangocu, ayakkabı boyacısı, Noel Baba ve temizlik işçisi kılığındaki Güven Timleri 'nin müdahalesi ve etkisiz hale getirilişi gösterildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir