Petrol
76.42
-0.97%
Euro
19.6783
0.46%
Dolar
18.6423
0.05%
Altın
1.071
0.08%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.598
2.41%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Beykoz'da yük gemisi karaya oturdu - izle

  Beykoz'da meydana gelen kazada balıkçı teknelerinde maddi hasar meydana geldi.
  • 06.09.2013 - 08:06
  Beykoz'da yük gemisi karaya oturdu - izle

  Beykoz da yük gemisi karaya oturdu - izle #1

  Marmara'dan Karadeniz'e doğru giden 'Erhan Araz' isimli kuru yük gemisi, Beykoz açıklarında bir balıkçı barınağının bulunduğu bölgede kıyıya çarptı.

  Beykoz'da yük gemisi karaya oturdu - izle

  BETONU DA DELEBİLİRDİ

  Olay sırasında bölgede kimsenin bulunmaması ve kazanın gece meydana gelmesi büyük bir faciayı önledi. Kazada herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadı. Olay, saat 04.15 sıralarında meydana geldi. Marmara'dan Karadeniz'e doğru giden gemi, henüz bilinmeyen bir sebeple Beykoz açıklarında bir balıkçı barınağının bulunduğu bölgede kıyıya çarptı. Balıkçıların ihbarı üzerine olay yerine sahil güvenlik ekipleri çağırıldı. Ekipler, gemiye çıkarak inceleme yaptı. Kaza sırasında civarda bulunan İbrahim Tiz isimli bir balıkçı, "Ben yarım saat oldu geleli. Geldiğimde sandallar hep böyleydi. Kendi kayığım da var arkadaşımın kayığı da var. Benim teknemde 8 - 10 bin liralık zarar var. Geminin dümeni kilitlenmiş olabilir. Eğer gemi çapa atsaydı bu kadar zarar olmazdı. Gemi biraz yüklüymüş herhalde yoksa betonu falan delerdi. Burada ilk defa böyle bir şey oldu" dedi.

  "DEPREM OLDU SANDIK"

  Liman görevlisi Kemal Baş ise, "Arkadaşlarla beraber çay içiyorduk. Bir sallantı oldu deprem oluyor sandık. Limanın başına koştum bu gemiyi görünce telefona sarıldım. Nereyi arayacağımı şaşırdım. Yetkili kişileri ve sahil güvenliği aradım. Mürettebat gemiden aşağı inmedi. Üç senedir ben buradayım ilk defa böyle bir şey gördüm. Gündüz olsa büyük bir facia olurdu. İlerde olsaydı teknelerde yatanlar var büyük bir facia olurdu. Can kaybı ve yaralanma yok" diye konuştu. Sahil Güvenlik ekiplerinin gemideki incelemesi sürüyor.

  Beykoz'da yük gemisi karaya oturdu


  Görüş Bildir