Petrol
111.78
-0.13%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.626
-1.37%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Yüzebilen ve balık yakalayan örümcek türü keşfedildi

  Avustralyalı bilim insanları, "Dolomedes briangreenei" adı verilen yüzebilen ve balık yakalayabilen bir örümcek türü keşfetti.
  • Ajanslar
  • 09.03.2016 - 17:58
  Yüzebilen ve balık yakalayan örümcek türü keşfedildi

  Yüzebilen ve balık yakalayan örümcek türü keşfedildi #1

  Örümceğe, ABD’li teorik fizikçi ve sicim kuramcısı Columbia Üniversitesi profesörlerinden Brian Greene’nin adı verildi. Queensland Başbakanı Annastacia Palaszczuk, Brisbane’de bugün düzenlenen Dünya Bilim Festivali’nin kurucusu Profesör Brian Greene’ye bu yeni keşfi duyurdu.

  AVUÇ İÇİ BÜYÜKLÜĞÜNDE

  Avuç içi büyüklüğünde olduğu söylenen Brisbane örümceği, suyun yüzeyinde kalabilmek için titreşimler ya da dalgalar kullanıyor ve bu şekilde rotasını belirleyip avlanabiliyor.

  BALIK VE KURBAĞA ÇEŞİTLERİNİ YİYOR

  Keşfedilen yeni tür örümceğin balık, kurbağa, yavru kurbağa ve kara kurbağası yediği açıklandı ve haşerelerin kontrolünde kullanabileceği belirtildi.

  Yüzebilen ve balık yakalayan örümcek türü keşfedildi #2

  YÜZEBİLİYOR

  Aynı zamanda iyi birer yüzücü olan Brisbane örümcekleri, genellikle sığ su havuzlarındaki kayaların üzerinde yaşıyor. Su yüzeyinde hareket de edebilen örümcekler, bunun için orta iki bacağını kullanıyor. Eğer bir balık dikkatlerini çekerse, Brisbane örümcekleri suya atlıyor ve hızlıca yüzerek alta saklanıyor.

  Yüzebilen ve balık yakalayan örümcek türü keşfedildi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir