Petrol
94.11
-0.85%
Euro
18.2991
0.32%
Dolar
17.963
0.28%
Altın
1.026
0.39%
Borsa
2789
0.00%
Bitcoin
431.500
4.34%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Zeki kadınla evlenen erkek daha uzun yaşıyor

  Avrupa Metabolomik Tıp Enstitüsü Başkanı Dr. Dimitris Tsoukalas, zeki kadınla evli erkeğin daha uzun ve sağlıklı yaşadığını söyledi.
  • İHA
  • 03.05.2016 - 10:37
  Zeki kadınla evlenen erkek daha uzun yaşıyor

  zeki

  Zeki kadınların sağlıklı yaşam tarzı hakkındaki tavsiyeleri daha iyi anladığı ve kadının eğitiminin eşinin yaşam tarzı ve sağlığı üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu açıklandı.

  "ZEKİ KADINLA EVLİ ERKEKLERİN ÖMRÜ UZUYOR"

  Yapılan araştırmalara göre, zeki kadınlarla evli erkeklerin daha uzun yaşadığını kaydeden Dr. Dimitris Tsoukalas, "Bir insanın eşini kaybetmesi, yaşayabileceği en büyük streslerden birisidir. Bu da yaşam kalitesini azaltıyor. Zeki kadınla evli erkeklerin ömrü uzuyor. Çünkü bu kadınlar eşinin sağlıklı beslenmesinde, düzenli bir yaşam sürmesinde önemli rol oynuyor ve onlara iyi bir yaşam ortam oluşturuyor. Kadınlar evin sorumluluğunu, erkeklere göre daha fazla alıyor. Eşiniz ne kadar zekiyse siz de o kadar uzun yaşarsınız" dedi.

  "BOL SU İÇMELİYİZ"

  Sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazları sıralayan Dr. Dimitris Tsoukalas, "İyi uyumalıyız, bol su içmeliyiz, diyetimize dikkat etmeliyiz ve egzersiz yapmalıyız. Bunlar kişiden kişiye göre değişebilir. Endüstriyel işlenmiş gıdaların tüketimini azaltmalıyız. Bunun için toplumsal bir çaba harcamalı ve tüm kesime ulaşmalıyız. Şeker tüketimini azaltmamız lazım. Durağan olmamalıyız. Alkol ve sigara tüketmemeliyiz" diye konuştu.

  Zeki kadınla evlenen erkek daha uzun yaşıyor #2

  "D VİTAMİNİ SEVİYEMİZ ÇOK DÜŞÜK"

  Yürüyüş yapmanın stres atmaya faydasının yanı sıra vücudun D vitamini sentezine de yardımcı olduğuna vurgu yapan Tsoukalas, "Çok güneşli bir ülke olduğumuz için güneşe çıkmaktan kaçınıyoruz. D vitamini seviyemiz çok düşük. Sokaklara çıkıp dolaşmalı ve hareket etmeliyiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir