Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.349
-0.22%
Dolar
16.6372
-0.01%
Altın
972.24
-0.08%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.090
-0.41%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Zonguldak’ta batan geminin yeri tespit edildi

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında batan 'VERA' isimli gemiye ait enkazın yeri tespit edildi.
  • 02.02.2012 - 23:14
  Zonguldak’ta batan geminin yeri tespit edildi

  Zonguldak’ta batan geminin yeri tespit edildi #1

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında batan 'VERA' isimli geminin kayıp olan 8 mürettebatının arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı kurtarma gemisi çalışmalarını akşam saatlerinde tamamladı.

  ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Üç gündür kayıp olan VERA isimli geminin mürettebatının aranmasına bugün de devam edildi. Çalışmalara Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler ile Erdemir kurtarma botları ve Zonguldak Afet Acil Durum Merkezi personeli de katıldı.

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı kurtarma gemisi de bugün geminin battığı yeri tespit ederek arama çalışmalarına başladı. Sabah saatlerinde geminin battığı yer olarak belirlenen alanda demirleyen askeri gemide hazırlanan dalgıçlar suya dalış yaptı. Geminin yerini belirleyen dalgıçlar şamandıra ile işaretleme yaptıktan sonra çalışmalarına devam etti. Zodyak bot gemiye alınırken, çalışmaların hava şartlarının elverişli olması durumunda sabah saat 06.00 sıralarında yeniden başlayacağı öğrenildi.

  GEMİDEN YAĞ VE MAZOT SIZINTISI TESPİT EDİLDİ

  Geminin battığı yer olarak belirlenen alanın çevresinde yağ ve mazot dağıldığı görülürken, Karadeniz Bölge Komutanlığı'na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı botlar da çevrede güvenlik önlemi aldı. Botlar, çalışma alanına yaklaşan diğer gemileri bölgeden uzaklaştırdı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir