taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9169
6.5247
1494.43
95140.81
284.532
49000.55

Yaya geçidinde bekleyen köpeğe yol verdi

Bolu'da 15 yıldır özel halk otobüsü şoförlüğü yapan Burhan Parlak'ın yaya geçidinde bekleyen bir köpeğe yol vermesi, araç kamerası tarafından kaydedildi.

AA | 12.01.2019 - 16:31..
Whatsapp ile paylaş

Bolu Belediyesi tarafından işletilen özel halk otobüslerinde şoför olarak görev yapan 39 yaşındaki Burhan Parlak, geçtiğimiz günlerde yaya geçidinde bekleyen bir köpeğe yol vererek, akan trafikte köpeğin yolun karşısına geçmesine yardımcı oldu.

DİĞER ARAÇLARI DA DURDURDU

Parlak'ın yaptığı örnek davranışın, otobüs içinde bulunan araç kamerası tarafından kaydedildiğini gören belediye yetkilileri, görüntüleri basınla paylaştı.

Araç kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde; Hürriyet Caddesi'nde seyreden Parlak'ın, köpeği görmesi üzerine yavaşlayıp durması ve camı açarak yanındaki araçları da el işareti yaparak durdurması, bu esnada da köpeğin yolun karşısına geçmesi yer alıyor.

Yaya geçidinde bekleyen köpeğe yol verdi VİDEO

"KÖPEĞİN BANA BAKIP GEÇİŞİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ"

Yaptığı örnek davranışla ilgili gazetecilere açıklama yapan Parlak, o günün kendisi için çok güzel bir gün olduğunu söyledi.

Yolda normal seyir halindeyken köpeği gördüğünü anlatan Parlak, "Yanımda yolcu da vardı. Yolcuyla konuştuğumuz esnada yaya geçidinde köpeğin beklediğini gördüm. Gözümün içine baktığını hissettim. Resmen insan gibi benden yol istiyordu. Çok tuhafıma gitti. Zaten onu görür görmez hemen durdum. Yan camımı da açarak, yanımdan geçmeye çalışan motosikletliye elimle işaret ederek durmasını istedim." şeklinde konuştu.

"Köpeğin bana bakıp geçişi beni çok etkiledi." diyen Parlak, bunun hayatında başına gelen en güzel olaylardan biri  olduğunu söyledi.

Yaya geçidinde bekleyen köpeğe yol verdi

Yaya geçidinde bekleyen köpeğe yol verdi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir