taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6898
Euro
7.3243
Altın
1677
Borsa
96113
Gram Altın
360.586
Bitcoin
46344.72

Yemen'de göstericilere ateş açıldı

Yemen'de sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler gösteri düzenledi. İbb kentindeki gösteride Ensarullah militanları katılımcılara ateş açtı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Yemen'de göstericilere ateş açıldı

yemen

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yemen'in orta kesiminde bulunan İbb kentindeki Emniyet Müdürlüğü yakınında Husilerin siyasete müdahalesine karşı düzenlenen gösteriler sırasında, Ensarullah'a bağlı militanlar, katılımcıları dağıtmak için üzerlerine ateş açtı. Olayda, ölen ya da yaralanan olmadı.

Ensarullah örgütünün bazı göstericileri bilinmeyen bir yere götürdüğü belirtilirken, Husiler söz konusu olaylara ilişkin bir açıklama yapmadı.

Yemen'de göstericilere ateş açıldı

HUSİ DARBESİNE TEPKİ

Bunun yanı sıra Ebyen kentine bağlı Levder ilçesinde düzenlenen gösteriye katılan önde gelen aşiret liderlerinden Ali Iyde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gösteri kabileler ve siyasi oluşumların, cumhurbaşkanı ve hükümete yapılan Husi darbesine tepki olarak yapıldı" dedi.

Yemen'de göstericilere ateş açıldı

İstifa eden Cumhurbaşkanı Abdurabbi Mansur Hadi'yi destekleyen silahlı aşiret mensuplarının da başkanı olan Iyde, aşiret mensupları ve farklı siyasi oluşumların temsilcilerinin Husilerin Ebyen'e girmesi halinde mücadeleye hazır olduklarını kaydetti.

Yemen'de göstericilere ateş açıldı

Bu gösterinin aynı zamanda Husilerin başkent Sana'yı ve bazı kentleri silah gücüyle ele geçirmelerine tepki olduğunu söyleyen Iyde, "Cumhurbaşkanı Hadi'nin" görevine geri dönmesini ve Ulusal Diyalog Konferansı'nın sonuçlarının uygulanmasını istedi.

Yemen'de göstericilere ateş açıldı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir