taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

Yeniden kullanılabilir roketlere doğru

ABD'li uzay firması SpaceX yeniden kullanılabilir roket denemelerinde başarıyla ilerliyor. Bu yıl yapılan 12. deneme de olumlu sonuç aldı

Haber Merkezi | 07.09.2017 - 17:32..
Whatsapp ile paylaş
Yeniden kullanılabilir roketlere doğru

ABD yeniden kullanılabilen roketler için uzun süredir çalışmalar yapıyor. SpaceX bu çalışmaların en önünde giden firmalardan. Bu yıl denediği 12. denemesinden de başarılı sonuç alan firma kalkış ve iniş anlarını canlı yayınla tüm dünyaya seyrettirdi.

Yeniden kullanılabilir roketlere doğru

GİZLİ GÖREV İÇİN DENENDİ

SpaceX firmasının bu denemesi daha önce yapılanların aksine farklı bir misyonda gelişti. ABD hava kuvvetleri adına testin gerçekleştirildiği öğrenilirken, testin hangi amaca hizmet ettiğine dair herhangi bir açıklama bulunmadı.

İlerleyen yıllrda ABD'nin uzay projelerinde kullanılması beklenen sistem ilk kez Hava Kuvvetleri adına denenmiş oldu. Hava Kuvvetleri konu ile ilgili  ABD açısından önemli bir deney olduğunu açıkladı.

SpaceX'in roket denemesi başarılı oldu VİDEO

Yeniden kullanılabilir roketlere doğru

YENİDEN KULLANILABİLİR ROKETLER

Bu yıl içinde yaptığı atılımlarla adından ciddi bir şekilde söz ettiren firma çeşitli ülkelerde 12 deneme gerçekleştirdi. 12 denemenin 9'unu başarılı bir şekilde yapan firma, yalnızca 3 roketin inişi sırasında başarılı sonuç elde edememişti.

Yeniden kullanılabilir roketlere doğru

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir