taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8742
6.6014
1341.01
92249.8
253.216

Yenikapı'da dev Kudüs mitingi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin katılımı ile gerçekleşen Kudüs'e destek mitingi başladı.

AA | 18.05.2018 - 16:36..
Whatsapp ile paylaş
Yenikapı'da dev Kudüs mitingi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Filistin halkına destek amacıyla düzenlenen "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitingi için Yenikapı Miting Alanı'na geldi.

Yenikapı'da dev Kudüs mitingi

Eşi Emine Erdoğan ile Ankara'dan özel uçak ile Atatürk Havalimanı'na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, bazı ilgililer askeri apronda karşıladı. Erdoğan, buradan helikopterle Yenikapı Miting Alanı'na geçti.

Erdoğan, Yenikapı Miting Alanı'nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Yenikapı'da dev Kudüs mitingi

DEVLET ERKANI YENİKAPI'DA

Mitinge TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi için İstanbul'da bulunan yabancı konuklar da katıldı. Protokol üyeleri, kalabalığı selamladı.

Yenikapı'da dev Kudüs mitingi VİDEO

Yenikapı'da dev Kudüs mitingi

Miting öncesinde Dursun Ali Erzincanlı "Kudüs" temalı şiirler, Ömer Karaoğlu ve Eşref Ziya da sevilen ezgilerini seslendirdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin konuşması ile başlayan mitingde kürsüye ikinci gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah da mitingde konuşma yaparak Türkiye'nin desteğine teşekkür etti.

Yenikapı'da dev Kudüs mitingi

Yenikapı'da dev Kudüs mitingi

"TÜRKİYE İNSANLIĞIN VİCDANI OLMAYA DEVAM EDİYOR"

Hamdallah konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye, tarihte olduğu gibi yine aynı rolü, büyük bir azimle yürütmektedir ve bütün dünyanın sesi, insanlığın vicdanı olmaya devam etmektedir. İşte bunu burada bizler Filistin davasına bağlılığıyla görmekteyiz ve Kudüs meselesine olan ilgisiyle bir daha müşahede etmekteyiz.

ABD Başkanı Donald Trump aslında büyük bir yanlışın içerisindedir. Başkentini Kudüs'e taşımak istediğinde büyük bir hata yapmıştır. Orada gerçek anlamda Kudüs'ün bir Filistin şehri olduğu ve Filistin başkenti olduğunu unutmaktadır ve bir emrivakiyi dayatmaya çalışmışlardır.

Buradan bütün dünyaya ve İslam dünyasına Kudüs'e sahip çıkmaları çağrısında bulunuyoruz. Bizler ABD'nin meşru olmayan bu adımına karşı tek vücut mücadele etmeliyiz, bunu sürdürmeliyiz. Kudüs'ün kendi kimliğini koruyarak yolumuza devam etmeliyiz."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir