Euro
10.387
-0.45%
Dolar
8.8679
0.02%
Altın
501.24
0.44%
Borsa
1.385
0%
Bitcoin
387.998
3.02%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  CHP'de şimdi de Kadıköy krizi var

  CHP'de şimdi de Kadıköy krizi var

  CHP'nin geçtiğimiz pazar günü yapılan Parti Meclisi toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun başarısız bulduğu Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Bizi başarısız bulanlar kitaba açıp bakacaklar" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 30.01.2019 - 09:08
  • Güncelleme : 30.01.2019 - 09:08

  31 Mart 2019'da yapılacak seçimler öncesinde, CHP'deki aday krizi hiç hız kesmeden devam ediyor. Parti, kalesi olarak görülen yerlerde koltuk savaşlarından dolayı adaylarını hala belirleyebilmiş değil.

  İZMİR'DEN SONRA KADIKÖY KRİZİ

  Haftalardır süren İzmir krizinden Tunç Soyer isminin çıkmasının ardından, şimdi de Kadıköy Belediye Başkanı adaylığı için isim tartışmaları sürüyor. Geçtiğimiz pazar günü PM'den, önce Şerdil Dara Odabaşı ismi çıktı. Ancak Odabaşı, adaylığının kesinleşmesi için gerekli olan 31 oyu alamadı.

  CHP Genel Merkezi, Şerdil Dara Odabaşı'nın adaylığını 2 defa duyururken, mevcut Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise "aday belli değil" açıklaması yaptı.

  CHP de şimdi de Kadıköy krizi var #1Kemal Kılıçdaroğlu-Şerdil Dara Odabaşı

  KILIÇDAROĞLU "BAŞARISIZ" DEDİ, NUHOĞLU CEVAP VERDİ

  Tartışmaların odağındaki isimlerden Aykurt Nuhoğlu için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısında "Özür dileyerek söylüyorum ama benim gözümde başarısız bir belediye başkanıdır." diye konuştu.

  Bugün Cumhuriyet'e konuşan Aykurt Nuhoğlu ise Genel Başkanı'nın bu sözlerine; "Bizi başarısız olarak gösterenler kriteri neye göre belirliyorlar. Biz 5 yıl boyunca Kadıköy’ü, sosyal demokrat partinin kitabına uygun şekilde yönettik. Başarısız olarak adlandıranlar açacaklar o kitaba bakacaklar. Parti üyeleri kendi belediye başkan adaylarını seçemiyorsa, CHP yönetimi kendini değerlendirsin. Ben ve diğer aday adaylarının da aday olma hakkı var. Buna karar verecek olan 61 tane PM üyesidir." diyerek cevap verdi.

  CHP de şimdi de Kadıköy krizi var #2Aykurt Nuhoğlu-Kemal Kılıçdaroğlu

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir