taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.771
6.3567
1457.96
103972.36
270.473
50707.73

Yerel yerleştirme nedir

Yerel yerleştirme, ortaöğretim kayıt alanları dikkate alınarak, öğrencinin av adresi, tercih önceliği, okul başarı puanları, devam devamsızlık ve yaş kriterleri ile yapılan yerleştirmeyi ifade ediyor.

Whatsapp ile paylaş

2 Haziran’da gerçekleşen LGS’nin tercih sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın  internet adresinden açıklandı. Milyonlarca öğrenci ve ailenin merakla beklediği yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından adaylara duyuruldu.

Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 6 Ağustos itibarıyla başlatılacak nakil yerleştirme süreci 4 dönemde tamamlanacak. Bununla birlikte yerel yerleştirmeler de merak edilen konuların başında geliyor.

Yerel yerleştirme nedir

YEREL YERLEŞTİRME

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara öğrencilerin ikamet adresleri, ortaokullarda bulunuşlukları, tercih önceliği, okul başarı puanları, devam-devamsızlık ve yaş kriterlerine göre değerlendirilerek yapılan okullara yerleştirme türüdür.

Yerel yerleştirme nedir

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir