Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
349.430
-3.47%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Ak Parti’de 'paralel' gerekçeli istifa

  İzmir’de AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün’ün "Partide paralel avı yaşanıyor" diyerek, istifa etmesi ardından AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Emine Yenen de aynı gerekçeyle istifasını verdi.
  • 23.02.2014 - 16:13
  Ak Parti’de 'paralel' gerekçeli istifa

  Ak Parti’de paralel gerekçeli istifa #1

  İzmir’de AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün’ün  istifa etmesi ardından AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Emine Yenen de istifasını verdi. Yenen; "Partide paralel paranoya almış başını gidiyor. Arkadaşlarım benimle konuşmaz oldu" dedi.

  ''PARALEL AVI PARTİ TEŞKİLATLARINA SIÇRADI''

  AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi, Diş Hekimi Emine Yenen, 2000 yılında İngiltere'de bir grup Müslüman doktor tarafından kurulan 'Yeryüzü Doktorları’nın faaliyetleri kapsamında Somali’de görev yaptığını belirtti. Yenen, bürokraside süren paralel avının parti teşkilatlarına da sıçdarığını, partililerin etiketlendiğini, dışlandığını öne sürdü.

  ''PARTİDE PARALEL PARANOYA''

  Yenen, bu yapı içinde kalamayacağını vurgulayarak istifa ederken şunları söyledi: "Ailelerinden, hayatlarından vazgeçip bir bavulla dünyanın değişik yerlerine giderek hizmet veren bu insanlara karşı takınılan tavır artık kabul edemeyeceğimiz düzeye ulaştı. Partide paralel paranoya almış başını gidiyor. Arkadaşlarım benimle konuşmaz oldu. Yapılanlar gönüllere dokunuyor, kaldırılacak gibi değil. 'Paralel devlet', 'Haşhaşi' gibi benzetmeler bizi çok rencide etti. 17 Aralık’tan sonra parti içinde dışlandım. 'Şucu- bucu' diye yaftaladılar. Parti faaliyetleri bildirilmedi, ayrıştırıldım. Bu nedenlerle bu yapı içinde daha fazla kalmam mümkün değil, istifa ettim."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir